Tour de Brdy 2012

Už jako starosta Příbrami chtěl Ing. Ivan Fuksa, aby jeho rodný kraj poznalo co nejvíce lidí a aby se co nejvíce lidí do tohoto kraje rádo vracelo. S tímto cílem v roce 2004 zorganizoval první cyklistický výlet oblastmi jeho oblíbených Brd, ze kterého se od té doby stala tradice. ...

Trasu se značným převýšením, která je známá pod označením „Tour de Brdy“, už v minulosti absolvovaly zajímavé osobnosti z rozličných oborů lidské činnosti. Byli to přední čeští chirurgové, ortopedi, herci, premiéři, ministři, režiséři, či sportovci. Letos na kola usedla necelá dvacítka přátel. Nechyběl zde například operní pěvec Vratislav Kříž či sportovec David Křížek.

 

 Pro nejúspěšnějšího českého námořního jachtaře, který už čtyřikrát přeplul Atlantik a je držitelem téměř třiceti medailí z mistrovství České republiky v různých lodních třídách, byl letošní cyklistický výlet součástí přípravy na blížící se vrchol sezóny. „Letošní rok jsem omezil regaty na velkých námořních plachetnicích a spíše jsem se zaměřil na adrenalinové skify a katamarány. Letos mám v těchto třídách 5. a 4. místo z mistrovství Evropy a nyní se připravuji na zářijové mistrovství světa katamaránů. Poslední měsíc trénuji na Lipenské přehradě a tak výlet do Brd byl příjemným zpestřením tréninku se skvělou partou lidí. Tour de Brdy jsem absolvoval i loni. Letos se jelo v rychlejším tempu, ale opět ve skvělém složení,“ řekl Křížek.

 

 Průběh cyklistického výletu už bývá po léta podobný. I letos se skupina dobře naladěných přátel nejdříve rozcvičila ve fitcentru Oxygen. Poté následovala téměř šedesáti kilometrová projížďka nejkrásnějšími oblastmi brdského hřebene, přepůlená krátkým odpočinkem na břehu Padrťských rybníků. Výlet měl svůj cíl v příbramském Hornickém muzeu, kde byla na programu prohlídka těchto unikátních prostor završená odpočinkovou projížďkou vláčkem.

 

 Podobný výlet se konal již po deváté v řadě a na příští desátý ročník si Ivan Fuksa připravil překvapení. Při této jubilejní příležitosti bude vydána kniha mapující všechny předešlé ročníky.

 

zdroj: permonicek.cz

 

 

 

 


Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405