Proč kandiduji?

Protože chci pomoct Příbrami s vybudováním obchvatu města Příbrami a také s pokračováním výstavby dálnice tak zvané Strakonické D4.

V politice jsem si prošel vším od radního města Příbrami, zástupce  místostarosty, starosty,  náměstka ministra financí až po ministra. Už jsem si prošel vším.

Teď už chci jen pomáhat našemu městu, abychom měli stejně kvalitní dopravní podmínky jako v jiných prosperujících městech.

 

Proč můžu být prospěšný?

Před mnoha lety jsem jako  místostarosta a následně starosta města založil společně se starostou Strakonic, Vimperka a Písku sdružení na podporu výstavby dálnice D4. Byli jsme úspěšní. Podařilo se nám obnovit opět financování a výstavbu dálnice D4 z Písku na Příbram a pokračování D4 obchvatem Dubence. Také se k nám připojilo sdružení měst České Budějovice, Tábor a Benešov na podporu výstavby D3. Následně jsme se spojili.

 

Od té doby se nám daří získávat desítky a stovky milionů korun na financování těchto dvou dálnic D3 a D4. Od vzniku sdružení jsem členem výkonné rady tohoto sdružení jako zástupce města Příbrami. Poté co jsem se v roce 2006 stal 1.náměstkem ministra financí vyzval jsem starostu Řiháka aby Příbram do tohoto sdružení delegoval nového zástupce, nejlépe starostu jak je to zvykem u všech obcí a měst.

Obdobně jsem osobně vyzval v roce 2014 starostu Vařeku, aby se město Příbram do tohoto projektu znovu oficiálně zapojilo a delegovali svého zástupce. Bohužel  bez aktivity a účasti. Je to velká škoda.

Sdružení je apolitické. Všichni podporují rozvoj našich regionů.

Ve sdružení jsou kromě starostů také aktivní politici za ODS, ČSSD a  poslední roky i poslanci za ANO.

Je škoda že Příbram za posledních 12 let nevyslala nejvyššího představitele - starostu.

 

Ať už z voleb vzejde jakákoli politická reprezentace, jsem připraven v projektech Obchvatu města a výstavby dálnice D4 ji podpořit a podílet se na této práci.

rubrika: 

Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405