Proč jsem vstoupil do politiky?

Byl jsem rebel? Nevím. Posuďte sami.

Na vysoké škole jsem v roce 1984 navštěvoval křesťanská setkání mládeže. Krátce na to STB zatkla kněze a všechny organizátory a vyhodila ze školy některé studenty.

V roce 1988 jsem schytal koupel vodními děly na „Palachových týdnech“. Poté na základě udání mě zatkla STB, kde jsem absolvoval mnohahodinové výslechy.

 Pikantní bylo, že si pro mě přijeli dvěma černými Volhami v době mé výuky, takže to studentům neuniklo. V tomto roce se mi začaly dít i podivné věci v mém pronajatém suterenním bytě. Ztrácely se mi věci.  Nejdřív prádlo, poté knihy a nakonec i nádobí a moje písemné vzkazy soudruhům. 

Naštěstí se v roce 1989 systém KSČ a STB zhroutil a začaly demonstrace i v Příbrami. STBáci maskovaní narostlými plnovousy začali chodit na náměstí na demonstrace OF . Nejdřív nás jen pozorovali a pak po pár dnech už zvonili klíčemi.

V roce 1990 mě přátelé vyzvali, že potom všem co jsem zažil, musím kandidovat za OF do zastupitelstva v Příbrami. Nechtěl jsem být politik. Požadoval jsem místo nejvýš uprostřed kandidátky. Nechtěl jsem být 13 hodin denně v úřadě. Jen jsem se chtěl v zastupitelstvu věnovat dopravě a mít po odpolednech čas na sport. Preferenční hlasy mě však vynesly na přední místa.  I v roce 1990 se mi stále ztrácely věci z bytu. Policie ČR - SNB na moji žádost po poradě se zástupci “úřadu na ochranu demokracie” monitorovali můj byt - bez výsledku. Stále se mi ztrácely věci!?  V roce 1992 jsem byl poprvé zvolen místostarostou Příbrami. A v témže roce jsem už spoluzakládal v Příbrami ODS...

Odstěhoval jsem se ze suterenního bytu a na chvíli jsem měl klid...

rubrika: 

Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405