Návštěva Masokombinátu Příbram

Masokombinát v Příbrami je největším zpracovatelem masa a producentem masných výrobků ve Středočeském kraji, v rámci republiky patří do první pětky v oboru. Přesto se potýká s problémy způsobenými poklesem stavu prasat a prasnic v České republice. Návštěva ministra zemědělství Ivana Fuksy, který si prohlédl výrobní prostory, byla i o těchto problémech.

Potřebu aktivního zapojení ministerstva v této oblasti šéf rezortu Ivan Fuksa vnímá. „V současné době probíhá řada jednání mezi ministerstvem, Agrární komorou České republiky a dalšími nevládními organizacemi, a to především se Svazem chovatelů prasat v Čechách a na Moravě. Naším společným cílem je najít způsob, jak co nejefektivněji využít finančních prostředků určených pro chovatele prasat,“ uvedl ministr zemědělství Ivan Fuksa s tím, že ministerstvo již v současné době podporuje chov prasat hned v několika rovinách. Jde například o podporu investic pro chovatele v rámci Programu rozvoje venkova. V něm jen v loňském roce ministerstvo schválilo celkem 297 žádostí a rozdělilo přes 200 mil. korun. Celkem tak od roku 2007 podpora investic pro více než 600 chovatelů prasat přesáhla 1,3 miliardy korun.

rubrika: 

Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405