Kalousek: Spolupráce s rebelem ODS Fuksou by pro mě byla čest

Ministr financí odmítá, že by byl účastníkem dohody, která umožnila odchod renegátů ODS ze sněmovny a schválení úsporného balíčku. Spolupráci s rivalem Petra Nečase by ale přivítal. ...

Fuksa, Tluchoř a Šnajdr vnesli do české politiky férový přístup, tvrdí druhý muž TOP 09.

 

HN: Co renegáti v ODS kolem Petra Tluchoře a Ivana Fuksy dostanou za to, že složili mandáty a nechali vládu přežít?

Jednak to není moje věc a také o tom takto odmítám vůbec uvažovat. Četl jsem sice řadu spekulací, že budou odměněni pozicí ve VZP. Ale mohu zcela jistě říci, že se to nestane. Za to, že složili mandáty, si zaslouží ocenění, byl to poctivý a čestný postup těch, kdo svedli politický zápas a prohráli.

HN: Takže vy jako starý politický praktik říkáte, že se Tluchoř, Fuksa a spol. vzdali mandátu jen tak a tím vnesli do české politiky čest?

Vnesli sem férový přístup. Ale jsem příliš starý a zkušený na to, abych se domníval, že to byl férový přístup a zároveň sebeobětování.

HN: Jak to myslíte?

Oni se vzdali mandátu způsobem, který byl mimořádně loajální vůči ODS a vůči vládě. A proto není nutné se domnívat, že jejich služby pro stát musí nutně skončit.

HN: V jakých službách byste je chtěl vidět?

Já jsem s nimi žádné dohody neuzavíral a myslím, že žádné pevně uzavřené dohody ani nejsou. Důležité je, že došlo k rozvodu, který byl víceméně přátelský. A oni renegáti jsou lidé, jejichž kvalifikace se dá v budoucnu dobře využít a tato vláda s nimi může počítat. Třeba Ivan Fuksa byl v minulosti mimořádně kompetentní člen managementu ministra financí, a já budu kdykoli považovat za čest s ním spolupracovat.

rubrika: 

Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405