J. Dědečková: Pár slov k zatčení Ivana Fuksy

Vážení čtenáři, před jistou dobou jsem přestala komentovat politické dění. Nepatřím však k lidem, kteří nemají názor a nebo těm, kteří jsou označování za schopné generály po bitvě, dovolte mi proto, abych se vyjádřila k situaci, která probíhá v naši zemi od čtvrtku minulého týdne. Nejen proto, že jsem stále ještě aktivní členkou ODS, ale především proto, že jsem dlouhodobou spolupravníci pana Ivana Fuksy, který je předsedou příbramského sdružení ODS, a troufám si říct i člověkem z okruhu jeho přátel.

Pan Ivan Fuksa byl a je čestným člověkem, který se vzdal poslaneckého mandátu po čestném a otevřeném boji proti zvyšování daní. Boji, který nevedl zákulisně a který prohrál ve chvíli, kdy na kongresu ODS nabídl delegátům svou vizi, postavil se Petru Nečasovi. Kongres zvolil svým předsedou Petra Nečase a jeho i ostatní poslance zavázal hlasovat proti svému přesvědčení.

Den před tímto hlasováním pan Fuksa svolal radu místního sdružení ODS, kde oznámil, že nemůže hlasovat pro daňový balíček a kde se diskutovaly všechny varianty, které tento krok může vyvolat. Samozřejmě padla i varianta vzdání se poslaneckého mandátu, což bylo většinově schváleno, jak  jsem ostatně psala v jednom ze svých posledních komentářů.

Závěrem bych chtěla dodat, že nepovažuji následné umístění pana Fuksy ve vysoké funkci v Českém Aeroholdingu za tzv. trafiku. Prosím, aby si všichni uvědomili, že pan Fuksa není nějaký traktorista, který pro svou funkci nedisponoval profesní a odbornou zkušeností, ale člověk s vysokoškolským vzděláním na vysoké škole dopravní a vysokoškoškolským vzděláním ekonomickým. Působil v dozorčí radě této firmy jako náměstek ministra financí a dobře znal prostředí. Pan Fuksa se celý svůj politický život pohyboval v exekutivních funkcích ať již jako místostarosta, starosta, náměstek ministra nebo ministr, vždy byl odbornou i laickou veřejností hodnocen velmi dobře a nikdy nezavdal podnět k pochybnostem o svém morálním kreditu.

Sama za sebe považuji za důležité, vyjádřit mu svou podporu a přesvědčení, že se nedopustil ničeho špatného.

Což tímto prohlášením také činím.

Jak hodnotím celou situaci souhrnně je jistě zřejmé z obsahu, který čtenářům nabízím v každodenním vydání virtually.cz

 

publikováno: virtually.cz, pribram.cz


Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405