Benefiční koncert pro Svatohorské varhany

FotoV předvánočním týdnu, v pátek v podvečer 19. prosince proběhl ve svatohorské bazilice další z řady Benefičních koncertů na podporu dostavby Svatohorských varhan.

Předvánoční atmosféru tak početnému publiku zpříjemnili sólisté Národního divadla v Praze, barytonista Vratislav Kříž, trumpetista Vladimír Rejlek a varhaník Přemysl Kšica.

 

(Zdroj foto: Miloslava Šmolíková)

Svým uměním tak i oni přispěli nejen ke krásnému předvánočnímu naladění, ale i k pěknému výtěžku z tohoto koncertu 21.900,- Kč, který byl poukázán na účet veřejné sbírky na stavbu svatohorských varhan.

Díky hlavním organizátorům tohoto Benefičního koncertu, Ivanu Fuksovi a Matici Svatohorské, se tak dostavba velkých varhan opět o krok přiblížila cíli. Celkem již bylo na velké svatohorské varhany shromážděno a proinvestováno 10. 017.072,- Kč, což je 67% z celkové částky.

Na koncertě byla též představena nová forma dárcovství a podpory svatohorských varhan, a sice nová internetová on-line aplikace Adopce varhanních píšťal, ve které si dárce přímo může adoptovat svou vlastní varhanní píšťalu, která pak ponese rytinu jména, oblíbené osoby, místa či jakékoli jiné věci dle přání dárce.

Tato internetová aplikace je v provozu od 1. 5. 2014 a do dnešního dne bylo takto adoptováno již 62 z celkem 154 prospektových varhanních píšťal za částku 684.000,- Kč z celkové částky 5.000.000,- Kč. Adoptované píšťaly nesou jména např. Šumava, Spolek ve čtvrtek, Mary Kay, Waldorfská škola Příbram ad.

Všem dárcům mockrát DĚKUJEME a přáli bychom si, aby nové velké svatohorské varhany mohly zaznít v nově opravené svatohorské bazilice již v roce 2016. Na Vaši adopci čeká ještě 92 prospektových píšťal! I Vaše jméno nebo jména Vašich blízkých mohou být vyryta navěky do Svatohorských varhan!

Miloslava Šmolíková


Fatal error: Cannot redeclare views_views_plugins() (previously declared in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views/includes/plugins.inc:15) in /data/www/fuksa.cz/www.fuksa.cz/sites/all/modules/views-7.x-3.23/views/includes/plugins.inc on line 405