Virtually

Subscribe to zdroj Virtually
Aktualizace: 6 hodin 1 min zpět

Výsledky voleb ve Francii

20 Červen, 2017 - 07:31

 Abych se přiznal, výsledky parlamentních voleb ve Francii mne již vlastně ani moc nezajímají, nebo-li, lépe řečeno, vše podstatné se již rozhodlo v prvním kole. Všechny formy extremismu neuspěly, ať již se jedná o komunisty, zelené, či národní socialisty, dokonce i Mélenchonovo hnutí v prvním kole pohořelo.

číst dál

Daň z demence aneb těžko se vládne pravici

20 Červen, 2017 - 07:27

Navrhovat rozumná a prospěšná opatření můžete , ale pak nečekejte, že vyhrajete volby.  Vzkaz voliče politikům je jednoznačný – chceme a očekáváme dárky.

číst dál

Prohlášení Václava Klause a IVK k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou

14 Červen, 2017 - 10:47

Z toho všeho plyne jediný možný a současně jediný nutný závěr: nastal čas začít připravovat odchod naší země z Evropské unie. Je to jediná cesta, jak náš stát, který jsme zdědili od našich předků a který máme povinnost jako svébytnou entitu předat budoucím generacím, udržet a zachránit.

číst dál

Víte, co je to Evropský bezpečnostní fond?

14 Červen, 2017 - 10:45

Minulý týden, při své návštěvě v Praze a v průběhu jednání s premiérem Sobotkou, řekl předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker: „Všiml jsem si v poslední době, že Váš ministerský předseda [Sobotka] říká, a opakuje to stále a stále, že se Česká republika chce stát součástí permanentní strukturované spolupráce na evropské obraně. Je to....

číst dál

K Otázkám Vymývače mozků (OVM, ČT 24) z 11.6.2017

14 Červen, 2017 - 10:42
Veřejnoprávní televize, resp. kanál ČT 24, se Otázkami Vymývače mozků (pardon, Otázkami Václava Moravce) ze dne 11. června 2017 zapojila do nenávistné kampaně proti znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem republiky, a to do té nejnevkusnější části, v které nejrůznější a na sobě jen zdánlivě nezávislí vymývači mozků natloukají národu do hlav axiom o nevhodnosti jeho zvolení kvůli jeho zdravotnímu stavu.

číst dál

Tim Dedopulos: Hádanky a hlavolamy Hercula Poirota

14 Červen, 2017 - 10:40

Pozoruhodná sbírka hádanek a hlavolamů pro všechny milovníky příběhů s Herculem Poirotem, kteří rádi luští rébusy.

Nehorázná drzost ředitele Národní galerie

6 Červen, 2017 - 19:29

Dvacáté první číslo časopisu Echo24 přineslo obsáhlý rozhovor se současným ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem, který se v něm v souvislosti s výstavou z r. 2006 „Karel IV. – císař z Boží milosti“ dopouští nehorázných lživých a urážlivých výroků vůči bývalému prezidentovi Václavu Klausovi a jeho týmu.

číst dál

Judaismus, křesťanství a islám, abrahámovský trojboj

6 Červen, 2017 - 19:27

Nejdříve bych asi měl začít u toho, kdo jsou to ti abrahamisté. Na biblického Abraháma navazují a respektují ho všechna tři monoteistická náboženství jediného Boha se třemi různými proroky, Mojžíšem, Ježíšem a Mohamedem, tedy judaismus, křesťanství a islám.

číst dál

Prezidentův Rath

6 Červen, 2017 - 19:25
Pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“ ze dne 1.června 2017 běžel svěžím tempem. Otázkami, z nichž některé byly až příliš „na tělo“, vypalovanými jedna za druhou jako z kulometu bez pedagogického poučného úvodu, dovedla Alexandra Mynářová pana prezidenta také k dění u Nejvyššího soudu ČR, kde

číst dál

Bertil Marklund: 10 tipů, jak prodloužit život o 10 let

6 Červen, 2017 - 19:23

Také jste někdy přemýšleli nad tím, jak se dožít co nejvyššího věku? Vše potřebné přitom máte ve svých rukou a jste to především vy, kdo rozhoduje o tom, jak kvalitní a dlouhý bude váš život. Bertil Marklund je praktický lékař, který sepsal na toto téma světový bestseller.

číst dál

Snad prezident Trump neustoupí

1 Červen, 2017 - 10:06

Klimatičtí alarmisté bohužel vyhráli – a to považuji za naprosto zásadní (a bohužel smutné a tragické) – ovládnutím školní výuky, výchovy a vzdělávání mladých generací prakticky na celém světě. Jejich doktrína je servírována našim dětem a vnoučatům jako nezpochybnitelná pravda. A rodiče se tomu příliš neprotiví.

číst dál

Kdo doplatí na zákaz kouření a je v tom nevinně

1 Červen, 2017 - 10:03

Každý zákaz, i ten dobře míněný má své negativní důsledky. Nakonec může uškodit i těm, kterým měl pomoci. Zákaz kouření v hospodách, který platí od 31. května 2017 řadě lidé uškodí. Řeknu vám, koho je mi nejvíc líto.

číst dál

Včera byl den D.

1 Červen, 2017 - 10:01

Včera byl den D. Hospody, vinárny, … přešly do nové éry, provozu bez cigaret. Někteří se rozčilují, někteří to vítají a majitelé osvěžoven se bojí, že budou mít v lokále prázdno a malé tržby.

číst dál

Zákaz kouření v restauracích je zcela liberální

1 Červen, 2017 - 09:58

Problém je v tom, že když někdo kouří, tak tím nikdy neškodí jen sobě samotnému. Proč jsem rád, že jsme si to konečně zakázali?

číst dál

M. G. Leonardová: Podivuhodný nosorožík

1 Červen, 2017 - 09:54

Když profesor Bartoloměj Cuttle beze stopy zmizí z uzamčeného depozitáře londýnského Přírodopisného muzea, policie je v koncích. A stejně tak i profesorův syn Darkus, ze kterého se ze dne na den stane sirotek. Záhadné zmizení jeho otce mu ale nedá spát a rozhodne se pátrat na vlastní pěst – tedy spíš na vlastní nebezpečí.

číst dál

Václav Klaus: Vystoupení na Vzpomínkovém večeru Českého svazu bojovníků za svobodu

29 Květen, 2017 - 08:14

Nemohu se smířit s tím, jak nekriticky je u nás v polistopadové éře adorován prezident Masaryk a s jak přísnou kritikou až nenávistí je napadán odkaz jeho spolubojovníka a nástupce prezidenta Beneše. Je to zlé, mylné, zavádějící, nedůstojné. Je to – bohužel – typicky české.

číst dál

Jde o všechno

29 Květen, 2017 - 08:12

Sledovat diskuse politiků a politologů v médiích typu Česká televize, nebo Český rozhlas je nad síly obyčejného člověka. Plochost diskuse odtržené od reality, nimrání se v nepodstatných jednotlivostech, vyhýbající se podstatě, hledání motivací voličů v naprosto vykonstruovaných teoriích, které nemají oporu v obyčejném životě jen připomíná ono po Švejkovsku nesené: „ Ten je tak chytrej, až je úplně blbej“.

číst dál

Mediální magnát a jeho prezident

29 Květen, 2017 - 08:08
Od jisté doby sleduji pravidelně a se zájmem pořad TV Barrandov Týden s prezidentem. Pan prezident se v něm předvádí ve své nejlepší podobě. Je uvolněný, komentuje politické události s nadhledem zkušeného politického profesionála, kterého hned tak něco nezaskočí. A mluví krásnou češtinou, čímž se odlišuje od velké části politiků.

číst dál

Anja Donnermeyerová: Pečeme bez mouky

29 Květen, 2017 - 08:06

Chcete nebo musíte péct bez mouky a potřebujete nějaké nápady? V této knize najdete, po čem vaše chuťové buňky touží - ovocné a krémové dorty, tematické dorty pro oslavy dětských narozenin, koláče na plech, sušenky, muffiny, dortová lízátka, pralinky a spoustu dalších dezertů. S deseti základními recepty na bezlepkové dortové korpusy můžete kombinovat podle vlastní chuti.

číst dál

Demokracie nefunguje. Zrušme ji!

19 Květen, 2017 - 11:50

Je to neuvěřitelné. ODS má větší averzi ke Klausovi a hlavně k Zemanovi, než k pražské kavárně a socialistům a "pragmatistům" z ANO, větší averzi k demokracii než k neonacismu, a větší averzi ke zdravému rozumu, než k politické korektnosti. Chce "reformovat Evropskou unii", která se nezvratně pohybuje směrem k megalomanskému evropskému superstátu bez demokracie. Chce zvyšovat napětí v nové studené válce, nechce řešit problémy, ale vyhrocovat je.

číst dál

Stránky