Virtually

Subscribe to zdroj Virtually
Aktualizace: 6 hodin 29 min zpět

Bernard Goldberg: Mladí voliči starých socialistů

13 Srpen, 2017 - 16:55

Se starými socialistickými politiky, jako je pětasedmdesátiletý Bernie Sanders (neúspěšný kandidát v posledních prezidentských volbách v USA – pozn. překl.) a v Británii osmašedesátiletý Jeremy Corbyn (vůdce labouristické strany a opozice – pozn. překl.), je to prostě tak, že mají na své straně mladé lidi.

číst dál

Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU

13 Srpen, 2017 - 16:52

Evropská unie pomocí dotací za nevyrábění mléka omezuje produkci mléka a mléčných výrobků. Proto roste nyní cena másla do závratných výšin. Soudruzi v Bruselu neodhadli poptávku a nabídku. Je to jako ve slavném románu Hlava XXII.

číst dál

Copak nám někdo v tichosti přepsal ústavu?

13 Srpen, 2017 - 16:47
Od roku 1993 jsem až donedávna žil v domnění, že má vlast je definičně demokratickým státem, demokratickou svrchovanou republikou.

Je to koneckonců dáno i naší ústavou, její preambulí i prvním odstavcem článku 1, který zní: „Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.“

číst dál

Odmítněme popletené snahy zrušit rozdíl mezi otcem a matkou v rodině

13 Srpen, 2017 - 16:43

Naše levicově pokrokářské MPSV zjistilo, že jeho úporná snaha zrušit rozdíl mezi otcem a matkou se míjí účinkem. Otcové nechtějí zůstávat na „mateřské“ dovolené (dnes eufemisticky zvané politicky korektně rodičovská), nechtějí přebírat role tradičních maminek, ale vytrvale berou za svůj úkol především materiálně zaopatřit rodinu.

číst dál

Co může potkat Andreje Babiše

13 Srpen, 2017 - 16:40
Obrovský mediální hluk kolem žádosti policie o vydání dvou nejvyšších představitelů Hnutí ANO k trestnímu stíhání bude mít jistě mnohostranný vliv: na důvěru veřejnosti k oběma politikům a jejich straně, na důvěru veřejnosti ve zdraví našich politických poměrů, ale i na obraz státu v očích mezinárodní veřejnosti.

číst dál

Sophie Sabbageová: Zaříkávačka rakoviny

13 Srpen, 2017 - 16:36

V roce 2014 byla u autorky diagnostikována rakovina ve vyšším stadiu, prakticky již nevyléčitelná, která se rozšířila z plic do dalších orgánů. To znamenalo proměnu jejího životního stylu, o který se teď i prostřednictvím své knihy a skrze svůj web dělí s dalšími pacienty a zájemci. Sophie se rozhodla neudělat z léčby středobod svého života, udržet si svůj rytmus a navzdory zhoubné nemoci žít pro svou čtyřletou dceru a pro manžela, který jí je oporou.

číst dál

Vážně je v Polsku ohrožena demokracie?

1 Srpen, 2017 - 06:50

Jednosměrná debata, podle které je v Polsku pod vládou Práva a spravedlnosti údajně všechno špatně, i jednostranná hodnocení, která z EU na adresu polské vlády znějí, nám nesmějí bránit v hledání odpovědí na vážnější (ale zakázanou) otázku:

číst dál

Pozor na Ústavní soud

1 Srpen, 2017 - 06:48

Poslední nálezy Ústavního soudu obnažily dvě závažné skutečnosti. Za prvé je zcela evidentní, že máme aktivistický levicově pokrokářský Ústavní soud, který bude minimálně celou další dekádu aktivně fungovat jako nesmírně silný nástroj k přebudování společnosti podle představ levicových ideologů.

číst dál

Alarmismus 2017: fake faeces čili smyšlené výkaly

1 Srpen, 2017 - 06:45

Čistá až průzračná mořská voda, nádherné přírodní scenérie. Tento ústřední dojem z letošní týdenní rodinné dovolené v Italské Kalábrii přebíjí vše …

číst dál

Hororový příběh od zlínského soudu I.

1 Srpen, 2017 - 06:43

Ve dnech 20. a 27.července 2017 začala zlínská pobočka Krajského soudu v Brně senátem předsedy Radomíra Koudely rozplétat bizarní skutkový děj, popsaný v obžalobě, jenž v detailech působí dojmem, že jej režíroval čtenář špatně napsaných hororů.

číst dál

Anastasia Zanoncelliová: Klášterní léčivé prostředky pro tělo i duši

1 Srpen, 2017 - 06:42

Publikace se věnuje nejen jednotlivým prostředkům, ale i filozofii řádového způsobu života. Střídají se kapitoly teoretické (o historii klášterů, o holistickém konceptu léčby, o světcích i léčivé moci připisované modlitbám) a ryze praktické (o přípravě léčivých čajů a nálevů, o léčebných kúrách, receptech na různá ochucovadla ad.). Kniha obsahuje řadu zajímavostí, například o pravidlech stravování jednotlivých řádů či o způsobech léčení v klášterech.

číst dál

Na suverenitu nesmíme rezignovat

4 Červenec, 2017 - 08:04

Rozhodnutí Evropské komise spustit proti České republice a dalším středoevropským zemím řízení za to, že odmítáme plnění migračních kvót, je zásadním předělem v naší dosavadní účasti na projektu evropské integrace, předělem v zacházení bruselských elit s novými členskými zeměmi ze střední Evropy.

číst dál

Nenadávej na Putina, když máš křivou hubu

4 Červenec, 2017 - 08:02

Díky odvážné televizi Prima jsme mohli vidět velkého nepřítele Emanuela Goldsteina alias Vladimíra Putina na televizní obrazovce. Asi nepřekvapí, že působil vzdělaně, solidně a kultivovaně, protože to dokáže každý, kdo má podporu propagačního či propagandistického aparátu.

číst dál

Zastaví Trump klimatické šílenství?

4 Červenec, 2017 - 07:58

Globální klimatické třeštění je postaveno na jednom základním společenském fenoménu. A tím je fungování koncentrovaného a rozptýleného zájmu.

číst dál

Státnězástupcovská svévole pod úřední ochranou

4 Červenec, 2017 - 07:50

Represivní orgán, jenž trpí svým zaměstnancům svévolné poškozování práv a zájmů občanů a dokonce je chrání před postihem za provinění při výkonu služby, je nebezpečný pro stát a národ.

číst dál

Malin Persson Giolito: Tekutý písek

4 Červenec, 2017 - 07:49

Osmnáctiletá Maja Norbergová, obyčejná dívka, výborná žačka a oblíbená kamarádka, se ze dne na den stala nejnenáviděnější osobou ve Švédsku, obviněnou z účasti na masakru na střední škole a vraždy svého chlapce a nejlepší přítelkyně. Maja však nebyla sama, kdo ten den střílel…

číst dál

Má parlamentní demokracie v České republice budoucnost?

28 Červen, 2017 - 07:35

Velmi silně vnímám výrazné oslabení parlamentní demokracie v České republice už v současnosti. Neměli bychom si namlouvat, že dnes máme v naší zemi silnou, autentickou, funkční parlamentní demokracii

číst dál

Smutek filatelistů

28 Červen, 2017 - 07:32

Příběh muže kupujícího si známku na dopis na Hlavní poště v Jindřišské ulici v Praze a dožadující se jakékoli známky jenom ne s Milošem, tahle historka už vstoupila do dějin. Není to však zřejmě jediný pozoruhodný moment kolem našich známek; o jiném píše v letošním druhém čísle Revue církevního práva její glosátor Jeremiáš:

číst dál

Feministka otevřeně promluvila o svém znásilnění. Kéž by radši šla na psychoterapii a nechovala se jako komsomolka

28 Červen, 2017 - 07:30

Kauza údajně sexistických a tedy urážlivých reklam pivovarníka Bernarda ukazuje, jak moc jsou všechny ty „-ismy“ nebezpečné. Zároveň se opět potvrzuje, že totalitářské ideje postrádají smysl pro nadsázku i pro humor. Ostatně Milan Kundera to ve svém románu Žert popsal více než pregnantně.

číst dál

Týrání nadužíváním vazby

28 Červen, 2017 - 07:28
Před několika dny se veřejnost z různých zdrojů dověděla, že Shahram Zadeh, český občan íránské národnosti, zůstane na základě rozhodnutí Krajského soudu v Brně jako soudu stížnostního nadále ve vazbě, ač Městský soud v Brně jako soud 1.stupně rozhodl 11.dubna 2017 o jeho propuštění.

číst dál

Stránky