Virtually

Subscribe to zdroj Virtually
Aktualizace: 6 hodin 28 min zpět

Místo projevu úcty žalují Vatikánu

15 Únor, 2018 - 16:11

A tak místo toho, aby projevili panu kardinálovi Dukovi úctu a poděkování za jeho dosavadní práci pro blaho naší země a pro porozumění mezi lidmi různých názorů a vyznání, nebo dokonce uvažovali o přání k jeho životnímu jubileu, posílají tito jediní spravedliví dopis – hanopis papeži Františkovi.

číst dál

Stanovisko IVK k útokům na kardinála Duku

14 Únor, 2018 - 00:12

Tato kampaň má formu denunciačního dopisu papeži. Navazuje tak na naši nejhorší udavačskou tradici, která v našich dějinách obvykle předznamenávala rozvrat, společenské tragédie a cizí nadvládu.

číst dál

UKRADENÁ HUDBA aneb NĚMECKÉ KOUZLENÍ S HYMNOU

14 Únor, 2018 - 00:09

Zprávy a komentáře v zahraničí ke zvolenému prezidentu Zemanovi nezapomněly podtrhnout, že Zeman je politik „pro-ruský“. Dosud ale nikdy nikdo nenapsal, že ten nebo onen politik je „pro-německý“. Namísto „pro-německý“ je ve velkém užíváno zaklínadlo „proevropský“,

číst dál

Kauza Zadeh: Nová obžaloba - část 9

14 Únor, 2018 - 00:06
U senátu Městského soudu v Brně předsedy Michala Kabelíka pokračovalo dne 12.února 2018 hlavní líčení v trestní věci obž. Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol. Jako první bod programu bylo na řadě vystoupení spoluobžalovaného Martina Veselého, který je rovněž stíhán vazebně.

číst dál

Martin Schulz právem prohrál všechno

11 Únor, 2018 - 19:53

Odstupující předseda německé sociálně-demokratické strany Martin Schulz dokázal něco zcela vyjímečného. Během několika měsíců svého předsednictví stačil popřít své sliby, rozpoltit svou stranu a zničit svou politickou karieru. A tenhle génius určoval osud evropského kontinentu.

číst dál

„Český“ koncentrák

11 Únor, 2018 - 19:43

Opakující se kontroverze, spory a skandály kolem existence a fungování tábora v Letech u Písku za druhé světové války mají jednu společnou příčinu. Tou je snaha jistých politických a mediálních kruhů prezentovat tento tábor jako „český“ koncentrák,....

číst dál

Reprezentuje olympionička Pančochová Českou republiku?

11 Únor, 2018 - 19:40

Ve čtvrtek (8. 2. 2018) ráno mě stránkách sport.cz zaujal článek s názvem „ Morava pi*o či Superlezba. Helmu Pančochové  zdobí originální nápisy“.

číst dál

Procitnutí z „nelídra bez názoru“

11 Únor, 2018 - 19:34

Po dlouhé měsíce předvolebního období, včetně bouřlivého a vyhroceného období mezi oběma koly prezidentské volby, podporovali Václav Klaus a lidé z jeho Institutu „politiku“ před „nepolitikou“. Byli jsme mnohokrát konfrontováni s ostrou reakcí podivující se nad tím, „jak takového člověka můžeme vůbec podporovat“.

číst dál

Jak to, že Zeman přesto vyhrál?

31 Leden, 2018 - 15:47

Tuhle otázku si jistě klade kdekdo. Za zavřenými dveřmi se sponzoři Zemanova soupeře ptají po kvalitě svého vlastního úsudku a produktu, který prodávali. To jsou podnikatelské a proto věcné úvahy. Zatrpkle si ale kladou podobné otázky ti, kteří volbu brali osobně a snažili se prosadit svůj ideál nebo se prostě pomstít. I mě zajímá, jak to, že Zeman přesto vyhrál.

číst dál

Špatná zpráva z Ostravy – modrý pták nevzlétl

31 Leden, 2018 - 15:44

Ve stínu   vášní prvního kola prezidentské volby proběhl v Ostravě ve dnech   13. a 14. ledna 2018 28. kongres Občanské demokratické strany.

číst dál

Hororový příběh od zlínského soudu IX.

31 Leden, 2018 - 15:42
Po přestávce, vynucené onemocněním pí. obžalované Jarmily Novotné, pokračovalo dne 29.ledna 2018 u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, před senátem předsedy Radomíra Koudely, dokazování v trestní věci proti manželům Novotným & spol., obžalovaným kvůli únosu a vydírání poškozeného Pavla Buráně.

číst dál

Předvolební „agitka“ některých „našich“ divadelníků

26 Leden, 2018 - 07:18
Když jsem včera (22. 1. 2018) večer otevřel internetové stránky Jihočeského divadla, abych se podíval, co dávají, spočinul můj zrak na povědomém atributu české státnosti. Ano, je to ona, došlo mi vzápětí. Standarta prezidenta republiky.

číst dál

Velký recyklátor

26 Leden, 2018 - 07:16

Dávám přednost Zvonokosům s půllitrem piva před müsli s jogurtem.
K volbám českého prezidenta jsem převedl pro vás do čestiny svůj francouzsky psaný text pro lucemburský časopis.

číst dál

K prezidentské debatě, která nebyla debatou

22 Leden, 2018 - 14:11

Kdo očekával, pod vlivem zpráv a komentářů v našich mediích blábolící lidskou trosku, byl nutně zklamán. Prezidenta Zemana diváci viděli v debatě, která se nakonec ukázala být zajímavým rozhovorem s mužem, který kontroluje nejen své nervy, ale i témata rozhovoru.

číst dál

Merkelová - jak vládnout beze stop

21 Leden, 2018 - 23:23

Zdá se tedy, že vláda Angely Merkelové systematicky (a v rozporu se zákonem) utajuje okolnosti svých rozhodnutí. Takže můj článek by se měl spíše jmenovat: „Jak vládnout bez důkazů“. Když se totiž nelze dopátrat okolností a podrobností vládních rozhodnutí tak za ně nikdo nemůže být činěn odpovědným.

číst dál

Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?

21 Leden, 2018 - 23:21

Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem. Šéfka činohry Jihočeského divadla doslova uvedla: „Váhala jsem, jestli volit srdcem nebo rozumem. Nakonec jsem volila srdcem, tak snad jsem udělala dobře.“

číst dál

Za obzorem zdevastované ČR svítá, pokrokový západ drží zotročeným obyvatelům palce

21 Leden, 2018 - 23:16

Tak to vypadá, že celý pokrokový svět, svět nových, světlých zítřků  je v pozoru a  drží palce té malé,  nedemokraticky znásilňované  zemi  ve středu  EU. Přeje ji, aby  už konečně shodila své okovy, aby se zbavila tyrana a nezpůsobilého opilce na Hradě.

číst dál

Zeman contra Kdokoliv

16 Leden, 2018 - 10:53

Měl jsem štěstí, protože jsem v prvním kole mohl podpořit kanditáta, pro kterého jsem byl jak srdcem tak i hlavou. Znám totiž schopnosti a názory Jiřího Hynka tak dobře jako málokdo. A zároveň je mi i lidsky velmi blízký. Uznávám, že jsem byl v záviděníhodné situaci. A proto rozumím těm, kteří volili takříkajíc „břichem“.

číst dál

Prohlášení Václava Klause k výsledkům 1. kola prezidentské volby

16 Leden, 2018 - 10:50

Chtěl bych ocenit všechny voliče, kteří se nenechali zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi. Tím prokázali, že jim jde o naši zemi, ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu.

číst dál

Utopeni v želé

16 Leden, 2018 - 10:48

Žijeme v době, která sama o sobě připomíná pytlík želé medvídků. Můžete střídat barvy a pokoušet se představit si ty nejroztodivnější příchutě, přesto dostanete pokaždé ten stejný tvar který je po zkousnutí čirý a prázdný.

číst dál

Stránky