Virtually

Subscribe to zdroj Virtually
Aktualizace: 5 hodin 16 min zpět

Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze: hříchy pátera Hermana

5 hodin 58 min zpět

Budu se teď muset na nějakou dobu, i když doufám že nikoliv nadlouho, ze zdravotních důvodů odmlčet. Protože se Národní galerie v Praze v posledních letech stala jedním z ústředních bodů mého zájmu, vede mě tato okolnost k dílčí bilanci.

číst dál

Sledujme Trumpův příklad!

6 hodin 23 min zpět

Donald Trump se odvážil dalšího – a opět velmi správného – rozhodnutí. Oznámil, že USA ukončí svoji účast v tzv. Globálním kompaktu o migraci, který v roce 2016 přijalo Valné shromáždění OSN. Své stanovisko zdůvodnil slovy, že “Amerika tímto rozhodnutím sice nekončí svůj štědrý přístup k migraci, ale její rozhodnutí o migrační politice musí být vždy činěno pouze Američany a nikým jiným než Američany”.

číst dál

Stefan Ahnhem: Oběť bez tváře

6 hodin 26 min zpět

Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska.

číst dál

Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze: hospodaření jako předzvěst blížící se bouře?

8 Prosinec, 2017 - 16:09

Ke dni 30. listopadu 2017 opustila z vlastní iniciativy Národní galerii v Praze dosavadní ředitelka Sekce ekonomicko-provozní, paní ing. Ivona Přečková. V témže období odešly z Národní galerie v Praze též paní Jitka Ježková, hlavní účetní organizace, a s ní pak ještě dvě nebo tři další osoby starající se o hospodaření galerie.

číst dál

Pyšná princezna ve stínu šibenic

8 Prosinec, 2017 - 15:51
Při pohledu na obrázek krále Miroslava projíždějícího na koni českobudějovickým tržištěm na Piaristickém náměstí, si většina z nás určitě vybaví naši pravděpodobně nejsledovanější a nejoblíbenější zfilmovanou pohádku Pyšná princezna. Kdo by ji neznal.

číst dál

Kate Mortonová: Zapomenutá zahrada Kate Mortonová

8 Prosinec, 2017 - 15:35

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů.

číst dál

Tři argumenty proti přímé volbě starostů

4 Prosinec, 2017 - 09:19

Ve čtvrtek 16. listopadu 2017 absolvovali vrcholní představitelé hnutí Starostové a nezávislí (STAN), pánové Petr Gazdík a Jan Farský, plánovanou povolební schůzku s presidentem ČR Milošem Zemanem. Zmínili se na bezprostředně následujícím briefingu mimo jiné o tom, že se s panem presidentem shodnou na záměru zavést přímou volbu starostů.

číst dál

Okamurova blouznivá pravda

4 Prosinec, 2017 - 09:16

Je to neuvěřitelně trapné a navíc hloupé, jak většina politiků tzv. Demokratického bloku (ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN) lepí na Tomia Okamuru a jeho SPD nálepku extremistů. Právě tihle pseudodemokratičtí popletové nejvíce přispívají k dělení naší společnosti.

číst dál

Řekněte mi prosím někdo, že to není pravda.

4 Prosinec, 2017 - 09:14

Ví Janda něco, co my nevíme?
Nebo je to opět jen prázdné tlachání samozvaného "experta", který už dnes chce řídit naše bezpečnostní služby, naší cenzuru, evropskou bezpečnost a nabízí se, že bude radit i američanům?

číst dál

Kalvoda neumí množiny

4 Prosinec, 2017 - 09:11

Je to skoro až komické, jaké pozdvižení a obavy vyvolala v některých kruzích Topolánkova kandidatura. Dokonce až tak velké, že někteří právníci ve snaze odstranit Topolánka z volby na sebe prozrazují, že neovládají matematiku, respektive množiny, tedy učivo prvního stupně základní školy.

číst dál

Anne Jacobsová: Panský dům 1

4 Prosinec, 2017 - 09:09

Augsburg 1913
Mladá Marie nastupuje jako kuchyňská pomocnice v impozantní vile, sídle průmyslnické rodiny Melzerů. Zatímco si děvče ze sirotčince vydobývá své místo mezi personálem, panstvo si užívá zimní plesové sezony, v níž má být uvedena do společnosti nejmladší, krásná dcera Katharina. Jenom Paul, dědic rodiny, se drží stranou společenského mumraje – dokud nepotká Marii...

číst dál

Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze: na gotiku s vrtačkou

1 Prosinec, 2017 - 15:12

Kdysi dávno, zhruba před sedmi lety, se čtenáři a dopisovatelé Virtually z řad historiků umění a kurátorů shodovali v jednom: doc. Jiří Fajt nemá prakticky žádný vztah k modernímu a současnému umění. Je to prý jednostranně orientovaný odborník na středověk, jehož autorský a badatelský záběr končí někde v první polovině 16. století. Chtěli dokonce, abych tento argument použila jako jeden z důvodů, proč by se neměl stát generálním ředitelem Národní galerie v Praze. Jak ukazuje praxe, šeredně se mýlili.

číst dál

Václav Klaus pro E15

1 Prosinec, 2017 - 14:58

o současné politické situaci, ekonomice a prezidentských volbách

číst dál

Ladislav Jakl pro VIPosobnosti.cz

1 Prosinec, 2017 - 14:54

Lidi objednávají nějaké želé a ne pevnou a čitelnou politiku

číst dál

Thomas Rogall: Zdraví pro vaše nohy

1 Prosinec, 2017 - 14:50

Pocit bolavých a těžkých nohou, špatné držení těla, křečové žíly a vbočený palec – to je jen několik z komplikací a zdravotních problémů spojených s nohama, které nám mohou znepříjemnit každodenní život.

číst dál

Doc. Jiří Fajt a Národní galerie v Praze: profesionál se nezapře!

27 Listopad, 2017 - 12:53

Podívá-li se soudný člověk v posledních třech letech na Národní galerii v Praze,  musí nabýt dojmu, že žijeme v některé banánové republice. Kde jinde by mohl stát v čele národní galerie déle než tři roky člověk, který se pokusil získat hodnost univerzitního profesora uvedením nepravdivých údajů (česky řečeno: podvodem) a který ještě má tu drzost žalovat kvůli neudělení tohoto titulu prezidenta republiky?

číst dál

Kerry Lonsdaleová: Všechno, co máme

27 Listopad, 2017 - 12:10

Měl to být svatební den, místo toho se všichni sešli na pohřbu. Pro Aimee byl James doslova vším – životní láskou, oporou, jistotou v těch nejtěžších časech. Jeho nepochopitelná a zbytečná smrt kdesi v Mexiku znamenala, že se jí zhroutil celý svět.

číst dál

Sovětský komunismus skončil, ale kde je svoboda?

25 Listopad, 2017 - 15:51

Když tvrdím, že se dnes v řadě ohledů vracíme zpět, nemyslím tím, že bychom se vraceli k marxismu nebo komunismu. Z toho důvodu nepovažuji za jakkoli relevantní či přínosné zaměřovat naši pozornost na texty dnešních vlivných intelektuálních celebrit, abychom v nich nalezli důkazy o jejich inspiraci v marxismu a komunismu. To je slepá ulička, i když líbivá, neboť intelektuálně snadná.

Mnohem více mne trápí něco jiného.

číst dál

Stará levice umřela. Nová přebírá moc.

25 Listopad, 2017 - 14:08

Sociální demokraté o víkendu sněmovali v Hradci Králové. Sešel se tam poprvé po prohraných volbách jejich Ústřední výkonný výbor a bylo to jednání neveselé.

číst dál

Zemanovy paradoxy dějin

25 Listopad, 2017 - 14:04

Jestli vítěz voleb vládu opravdu sestaví či nesestaví, je jiná věc. Prostě platí: „Hic Rhodus, hic salta. Zde je Rhodos, tady skákej.“ Ostatně situaci, že jsme po nějaký čas měli dva předsedy vlády, toho dosluhujícího a toho vládu sestavujícího, jsme také zažili již několikrát. Teď Zeman opět natahuje čas, když vyhlásil, že Babiše jmenuje až 6. prosince.

číst dál

Stránky