Virtually

Subscribe to zdroj Virtually
Aktualizace: 7 hodin 18 min zpět

A kdyby Franta nebo Pepík skočili z okna . . . ?

31 Březen, 2018 - 19:23

Tak prý v otázce našeho vyhoštění ruských diplomatů jde především o podporu VB a dalších zemí, protože jsou to naši spojenci. Nejde prý o trest za otravu novináře a jeho dcery, protože v případu zatím existuje spousta nejasností.

číst dál

BÝT ZDE JE KRÁSA

31 Březen, 2018 - 19:18

pozoruhodné malby Pauly Modersohn-Becker
(pozvánka do Lucemburska)

číst dál

Uzdravte si oči - Staré čínské metody pro dobrý zrak

28 Březen, 2018 - 16:32

„Posílené oči dokážou dobře vidět.“
Naučte se pracovat se svou vnitřní energií, tradičně nazývanou čchi. Zkušenosti dosvědčují, že tato velmi snadná cvičení harmonizují člověka i jeho vztah k okolí.

číst dál

Chystá se vystoupení Itálie z eurozóny?

7 Březen, 2018 - 18:00

K dokonalosti dotáhla toto prazvláštní hospodaření Itálie. Jak si to italské banky mohly dovolit? Jednoduše. Spolehly se na Evropskou centrální banku, kterou shodou okolností řídí také Ital. To je známé a na kreativní účetnictví Maria Draghiho jsme si již zvykli. Ale ještě před nedělními volbami se začalo dít něco podivného.

číst dál

Itálie je další

7 Březen, 2018 - 17:58

Další evropská země, tentokrát Itálie, zažila volební zemětřesení. Tradiční proevropské partaje také tam propadly. Lidé mají současného establishmentu dost napříč celou Unií. To, co občanům ordinují jednotlivé vlády pod kuratelou Bruselu, lidé stále více odmítají. Platí to od Británie na západě přes Německo ve středu, Polsko na východě až po Itálii na jihu.

číst dál

Soukup má spojence ve Švýcarsku

7 Březen, 2018 - 17:54

Švýcaři včera hlasovali o návrhu hnutí No Billag, který má velký význam i pro nás. Šlo totiž o úplné zrušení povinných poplatků za veřejnoprávní média. Přívrženci tohoto plánu kritizují příliš vysoké náklady a ideologičnost švýcarských médií, podobně jako Jaromír Soukup kritizuje Českou televizi.

číst dál

Zbláznili se všichni?

5 Březen, 2018 - 07:05

Na Slovensku byla spáchána dvojnásobná vražda.  Obětí byl mladý muž a jeho přítelkyně. Mladý muž byl novinář. Policie vzápětí prohlásila, že prověřuje i  ten směr vyšetřování, kdy  důvodem vraždy, může být  právě jeho práce.

číst dál

Ohrožená sociální skupina – nyní starobní důchodce, dříve živnostník

1 Březen, 2018 - 08:03

V současné době se znovu hodně diskutuje o úpravách systému výpočtu důchodů, tak aby se tento systém stal solidárnější zejména ve vztahu ke starobním důchodcům s nejnižšími důchody. Není proto od věci připomenout událost starou zhruba dva roky.

číst dál

Boxerská rukavice a poslední český prezident

1 Březen, 2018 - 07:48

 Třeba tam ješte leží. Boxerská rukavice na psacím stole, dárek na odchodnou od kolegy. Loučící se šéf Jindra Kabát ji beze slov věnoval do ruky neméně povolané. Vzdělaný člověk a srandista, počátkem devadesátých let ministr kultury, vystoupil nedávno z pozapomnění spolu s boxerskou rukavicí.

číst dál

Shari Lapena: Někdo cizí v domě

1 Březen, 2018 - 07:45

Shari Lapena, autorka thrilleru roku 2017 Manželé odvedle, přichází s dalším rodinným dramatem plným tajemství a nečekaných zvratů, které nikdy nepřestanou překvapovat.

číst dál

Jana Dědečková pro PL: Lidé jsou dnes mediálně vzdělaní, ne jako za televizní krize.

26 Únor, 2018 - 08:37

Svého času jsem si myslela, že ČT je reformovatelná. Dnes si to nemyslím. Věřím, že přijde doba, kdy veřejnost odmítne „kavárně“ platit koncesionářský poplatek.

číst dál

Braňme svobodu slova

26 Únor, 2018 - 08:29
Počátkem telegrafie bylo doručování jednoduchých zpráv pomocí zvuků bubnů a kouřových signálů. Optický telegraf byl představen v druhé polovině 17. století, praktického využití se dočkal ale až koncem 18. století.

číst dál

K Otázkám Václava Moravce z 18.2.2018

26 Únor, 2018 - 08:26
Již delší dobu jsem při sledování pořadu Otázky Václava Moravce přemýšlel, zda jeho moderátorovi nekřivdím, když mu stále „přišívám“ hanlivou přezdívku Vymývač mozků.

číst dál

Místo projevu úcty žalují Vatikánu

15 Únor, 2018 - 16:11

A tak místo toho, aby projevili panu kardinálovi Dukovi úctu a poděkování za jeho dosavadní práci pro blaho naší země a pro porozumění mezi lidmi různých názorů a vyznání, nebo dokonce uvažovali o přání k jeho životnímu jubileu, posílají tito jediní spravedliví dopis – hanopis papeži Františkovi.

číst dál

Stanovisko IVK k útokům na kardinála Duku

14 Únor, 2018 - 00:12

Tato kampaň má formu denunciačního dopisu papeži. Navazuje tak na naši nejhorší udavačskou tradici, která v našich dějinách obvykle předznamenávala rozvrat, společenské tragédie a cizí nadvládu.

číst dál

UKRADENÁ HUDBA aneb NĚMECKÉ KOUZLENÍ S HYMNOU

14 Únor, 2018 - 00:09

Zprávy a komentáře v zahraničí ke zvolenému prezidentu Zemanovi nezapomněly podtrhnout, že Zeman je politik „pro-ruský“. Dosud ale nikdy nikdo nenapsal, že ten nebo onen politik je „pro-německý“. Namísto „pro-německý“ je ve velkém užíváno zaklínadlo „proevropský“,

číst dál

Kauza Zadeh: Nová obžaloba - část 9

14 Únor, 2018 - 00:06
U senátu Městského soudu v Brně předsedy Michala Kabelíka pokračovalo dne 12.února 2018 hlavní líčení v trestní věci obž. Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) & spol. Jako první bod programu bylo na řadě vystoupení spoluobžalovaného Martina Veselého, který je rovněž stíhán vazebně.

číst dál

Martin Schulz právem prohrál všechno

11 Únor, 2018 - 19:53

Odstupující předseda německé sociálně-demokratické strany Martin Schulz dokázal něco zcela vyjímečného. Během několika měsíců svého předsednictví stačil popřít své sliby, rozpoltit svou stranu a zničit svou politickou karieru. A tenhle génius určoval osud evropského kontinentu.

číst dál

Stránky