Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 2 hodiny 32 min zpět

Lidé, kteří aktivně bojovali za svobodu a demokracii, jsou skuteční hrdinové

17 Listopad, 2018 - 14:00
​​​​​​​Na výročí 17. listopadu předseda ODS tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Fiala označil disidenty za skutečné hrdiny. Disidenti a jejich odhodlání jsou podle Fialy inspirující dodnes.

ODS: O svobodu lze přijít snadno, proto si musíme 17. listopad připomínat

17 Listopad, 2018 - 08:30
​​​​​​​Občanští demokraté si památku 17. listopadu připomněli tradičně na Národní třídě, kde položili kytici zástupci vedení ODS, členové i příznivci strany.

Události, komentáře

16 Listopad, 2018 - 06:00
Hostem diskusního pořadu ČT24 Události, komentáře byl místopředseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Senát je jako hasiči, má význam hlavně v krizi. Vondráčkova cesta do Ruska byla za hranou, říká Kubera

15 Listopad, 2018 - 23:45
Nový předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) po zvolení uvedl, že by rád zvládl přerod z politika ve státníka. „Funkce mi v pozitivním slova smyslu trochu svazuje ruce, musím své emoce krotit. Z pozice předsedy Senátu mám silnější hlas než řadový senátor, proto i můj vliv na veřejné mínění je větší. To může být nebezpečné, proto musím mnohem víc vážit svá slova," říká Kubera v rozhovoru pro Deník N.

90' ČT24: Premiér vzdoruje výzvám k odstoupení

15 Listopad, 2018 - 20:00
90' ČT24 na téma „Vládní koalice a případ Čapí hnízdo“ s předsedou senátorského klubu ODS a místopředsedou strany Milošem Vystrčilem.

Senát vyjádřil premiérovi nedůvěru

15 Listopad, 2018 - 12:30
Senátoři na dnešním jednání přijali usnesení týkající se kauzy Čapího hnízda.

ČRo Plus: Viníkem je Babiš a jeho touha po penězích. Zatáhl svou rodinu do podvodu

15 Listopad, 2018 - 09:30
Andrej Babiš odmítá rezignovat kvůli údajnému únosu jeho syna Andreje na Krym. Rozhovor, který s Andrejem Babišem mladším natočili reportéři Televize Seznam, označil premiér za hyenismus a slova o únosu za lež.

Události, komentáře: Kauza Babiš

15 Listopad, 2018 - 09:05
Televize Seznam ve čtvrtek zveřejnila další zprávu odeslanou z e-mailu Andreje Babiše juniora. Autor v ní rozporuje tvrzení premiéra Andreje Babiše s tím, že „můj otec překročil červenou čáru“. Předseda vlády ve středu označil svého syna za schizofrenika a popřel dřívější vyjádření Babiše juniora, že byl přinucen pobývat na Krymu. Navíc řekl v reakci na aktuální dění v kauze Čapí hnízdo, že jeho syn nikdy nebyl českým občanem. Ve Švýcarsku studoval a dlouhodobě tam žije i jeho matka, dodal. Dál hovoří o připravené kampani. Jak celá situace dopadne? A jak na ní bude reagovat ČSSD? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro místopředsedu Senátu Jiřího Oberfalzera.

ODS Praha: Slova o spolupráci napříč zastupitelstvem byla ze strany koalice jen marketingovým trikem na voliče. Jde o omezování práce opozice.

15 Listopad, 2018 - 09:03
Pražští zastupitelé za ODS kritizují novou magistrátní koalici, která dala ve výborech opozičním stranám historicky nejmenší zastoupení. Podle předsedkyně zastupitelů ODS takový postup jasně dokazuje, že zastupitelům Pirátů, Prahy sobě a spojených sil nejde o Prahu, ale pouze o svůj vlastní prospěch. Občanští demokraté jsou ale i nadále odhodláni prosazovat svůj program, který ve volbách oslovil nejvíce voličů. Na ustavující schůzi pražského zastupitelstva proto navrhnou změnu jednacího řádu a pokusí se prosadit funkci Zmocněnce hlavního města Prahy, který by měl pomoci s řešením nejpalčivějších problémů celoměstského významu, např. Pražský okruh.

Nová evropská telekomunikační pravidla podpoří zavedení 5G sítí a nezávislost národních regulátorů

15 Listopad, 2018 - 03:00
Evropský parlament dnes přijal dva návrhy k rozsáhlé reformě telekomunikací v EU. Europoslanec za ODS Evžen Tošenovský byl zpravodajem ke Sdružení evropských regulačních orgánů pro elektronické komunikace (BEREC).

Revoluce na odstřel

15 Listopad, 2018 - 01:10
Zeman, Babiš, Filip bagatelizují převrat v listopadu 1989.

Události, komentáře: Senát má nového šéfa

14 Listopad, 2018 - 22:00
Novým předsedou Senátu je Jaroslav Kubera z ODS. Ve druhém kole tajné volby získal 46 hlasů. Jeho protikandidáta Václava Hampla podpořilo 24 zákonodárců. Na své první schůzi v novém složení horní komora taky zvolila pět místopředsedů - jedním z nich je i dosavadní šéf Senátu Milan Štěch. Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu senátorského klubu a místopředsedu ODS Miloše Vystrčila.

90' ČT24: Kauza Čapí hnízdo pokračuje

14 Listopad, 2018 - 20:00
90' ČT24 na téma „Kauza Čapí hnízdo pokračuje“ s místopředsedou ODS Martinem Kupkou.

Události ČT: Plány nového předsedy Senátu

14 Listopad, 2018 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu nově zvolený předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Jaroslav Kubera zvolen předsedou Senátu

14 Listopad, 2018 - 12:30
Senát na svém středečním ustavujícím zasedání zvolil svým předsedou Jaroslava Kuberu z ODS. Kubera obdržel ve 2. kole hlasy 46 senátorů. Hlavním úkolem Senátu je podle Kubery ochrana Ústavy, demokracie a svobody. Podle předsedy ODS Petra Fialy bude Kubera díky svým zkušenostem horní komoru reprezentovat jasně, srozumitelně a čitelně.

ČRo Plus: Senát potřebujeme, ale nedaří se to vysvětlit veřejnosti

14 Listopad, 2018 - 09:30
ANO, ČSSD ani komunisté v senátních volbách neuspěli. Právě tyto strany, s výjimkou sociálních demokratů, zpochybňují smysl horní komory s poukazem na nízkou volební účast. Ani premiér Andrej Babiš (ANO) by se zrušení Senátu nebránil. Podle zastánců ale význam horní komory coby pojistky demokracie roste.

Události, komentáře: Čapí hnízdo a Babiš mladší

13 Listopad, 2018 - 22:00
Vzácná shoda mezi opozičními stranami – volají po rezignaci premiéra Andreje Babiše. Důvodem je reportáž serveru Seznam zprávy, ve které premiérův syn Andrej Babiš ml. mluví o tom, jak byl jako nepohodlný svědek v kauze Čapí hnízdo zavlečen na okupovaný Krym. Zároveň hovoří o tom, že podepsal dokumenty týkající se Čapího hnízda, ale nevěděl jaké. Přežije Babišova menšinová vláda dnešní otřesy? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro první místopředsedkyni ODS Alexandru Udženija.

Interview ČT24: V normální zemi za takové situace premiér odstoupí

13 Listopad, 2018 - 18:30
Podle předsedy ODS Petra Fialy budou muset politici koaličních stran důkladně zvážit, zda se nepřipojí k opozičnímu návrhu na vyslovení nedůvěry vládě. Současnou eskalaci kauzy kolem Čapího hnízda nevnímá jako politický střet a podotkl, že kdyby Babišova vláda padla, může vzniknout nová na půdorysu nynější koalice. Předseda nejsilnější opoziční strany byl hostem úterního Interview ČT24.

Jan Zahradil zvolen kandidátem frakce ECR na příštího předsedu Evropské komise

13 Listopad, 2018 - 17:00
​​​​​​​Český europoslanec Jan Zahradil byl dnes potvrzen jako volební lídr (tzv. Spitzenkandidat) frakce Evropských konzervativců a reformistů (ECR), třetí nejpočetnější v Evropském parlamentu. Zařadil se tak mezi možné kandidáty na příštího předsedu Evropské komise.

Mírová, nebo bojová? Chaos v rétorice premiéra Babiše

13 Listopad, 2018 - 16:00
Premiér Andrej Babiš se v neděli zúčastnil ve Francii oslav konce 1. světové války a Pařížského mírového fóra. Je dobře, že měla Česká republika zastoupení na těchto významných akcích. S rozpaky se dají ovšem vnímat některá premiérova slova, která na nich zazněla. Ta totiž svou nekonzistentností vnášejí chaos do vládní zahraniční politiky.

Stránky