Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 6 hodin 34 min zpět

Události, komentáře - Spory o podmínky brexitu

12 hodin 52 min zpět
Brexit: tvrdá vyjednávání začala Britská premiérka Theresa Mayová uklidňuje občany Evropské unie, kteří Spojené království považují za svůj domov. Zveřejnila plán pro jejich setrvání v zemi po brexitu. Chce, aby s nimi bylo i po odchodu Británie z evropského bloku zacházeno jako s Brity. Dodala, že by s Bruselem ráda uzavřela reciproční dohodu. Co to bude znamenat konkrétně? A proč nejvyšší představitelé Evropské unie říkají, že její návrhy nejsou nic moc? Zeptáme se místopředsedů sněmovního výboru pro evropské záležitosti Igora Jakubčíka /ČSSD/ a Heleny Langšádlové /TOP 09/, expertky ODS pro evropské záležitosti Adély Kadlecové a politologa Alexandera Tomského.

Boj s komunismem u nás neskončil

13 hodin 1 min zpět

ODS: Do voleb jdeme se Silným programem pro silné Česko a důvěryhodnými osobnostmi na kandidátkách

26 Červen, 2017 - 18:17
Občanští demokraté dnes schválili finální podobu kandidátek pro sněmovní volby a konečnou podobu programu. Na kandidátkách ODS s podporou Soukromníků kandiduje přes 300 osobností, zkušených politiků na komunální úrovni, ale i mnoho nových tváří. Jsou mezi nimi úspěšní podnikatelé a živnostníci, lékaři, starostové či akademičtí pracovníci. V barvách ODS budou hájit Silný program pro silné Česko, který představuje 190 konkrétních kroků pro lepší život v naší zemi.

Jednotný azylový systémem by nám vzal možnost prověřovat žadatele

26 Červen, 2017 - 17:18
Debata na summitu Evropské unie opět ukázala, že se státy Unie neumí shodnout na rok starém návrhu reformy evropského azylového systému. Má debata o společné azylové politice s kvótním systémem ještě smysl, nebo by se měl najít jiný přístup k řešení migrační krize? „Bez společného evropského azylového systému bude mít celý schengenský prostor problém fungovat,“ říká advokátka Eva Holá, která působila v Organizaci pro pomoc uprchlíkům.

Kde udělali rektoři chybu?

26 Červen, 2017 - 13:10
Proč se financování vysokých škol stalo problémem i za vlády otevřené peněženky? Nebývale ostré vystoupení rektorské konference směrem k vládě, kterou představitelé vysokých škol ve vztahu k tomuto sektoru označili za nejhorší od roku 1989, je vlastně trochu překvapivé.

ODS: Další kapitální nesmysl vlády – státní podnik pro leteckou záchranku

26 Červen, 2017 - 11:43
Ministerstvo zdravotnictví posílá do meziresortního řízení materiál, který navrhuje řešit leteckou záchrannou službu na území ČR po roce 2020 vytvořením státního podniku.

Miloš Zeman destruuje život uvnitř naší společnosti

23 Červen, 2017 - 10:57
Poslední výroky Miloše Zemana na adresu členů vlády nadále stupňují degradaci prezidentského úřadu, který momentálně zastává. To má za následek prohlubující se frustraci občanů z politiky. Nejvyšší ústavní role klade na prezidenta vysoké etické požadavky. Jeho prvořadým úkolem má být hledání souladu mezi protichůdnými postoji a zájmy občanů, nikoli prohlubování propasti mezi nimi. Nerespektováním této povinnosti přivádí Miloš Zeman naši společnost do stavu, který vyhovuje pouze jemu, jeho spojencům v politice a nejbližším spolupracovníkům na Hradě.

Babiš je ANO a ANO je Babiš. Vládnout s nimi nemůžeme, říká Fiala

23 Červen, 2017 - 09:45
Andrej Babiš nemůže být členem žádné vlády, tvrdí předseda ODS. Členem ODS se Petr Fiala stal v listopadu 2013. Už o dva měsíce později stanul na kongresu v Olomouci v čele někdejšího hegemona české politiky jako čtvrtý předseda v její historii. A letos v říjnu povede svou stranu poprvé do sněmovních voleb.

Události/komenáře - Přijmout euro - ano, nebo ne?

23 Červen, 2017 - 09:05
Euro a mzdy Česko je na přijetí eura připravené a zvládlo by jej. Bylo by ale dobré před tím snížit rozdíl mezi cenami a mzdami. To včera řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Zatímco napříč politickými stranami se postoje k euru liší, prezident Miloš Zeman dnes Rusnoka podpořil. Pro a proti přijetí společné evropské měny představí v duelu ekonomický expert ODS Jan Skopeček a bývalý viceguvernér ČNB a garant ekonomického programu KDU-ČSL a STAN Pavel Kysilka.

Události, komentáře - Předvolební daňové sliby

22 Červen, 2017 - 14:05
Čtvrtá průmyslová revoluce a předvolební sliby Až padesát tři procent pracovních míst může podle šéfa poradců premiéra Vladimíra Špidly v následujících desetiletích zaniknout kvůli digitalizaci a robotizaci průmyslu. Prohlásil to na mezinárodní konferenci, která se zabývala právě transformací trhu práce kvůli takzvané čtvrté průmyslové revoluci. Je to reálná hrozba, nebo jen strašení? Jak moc jsou politické strany připraveny na změny na trhu práce? Sledujte debatu tří významných politiků: Lubomíra Zaorálka a dále vicepremiéra pro vědu, výzkum a inovace za KDU-ČSL Pavla Bělobrádka a předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury. Komentář připojí viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Pokud nedokážeme plnit vlastní závazky, nemůžeme prosazovat vlastní zájmy

22 Červen, 2017 - 13:40
ODS již na třetí tiskové konferenci hodnotila činnost stávající vlády za uplynulé období. Po daňové oblasti a odstraňování byrokracie se dnes věnovala zajišťování obrany a bezpečnosti České republiky a navrhla konkrétní opatření pro její zvýšení.

Petr Fiala: Události, komentáře: České školství od listopadu 1989

22 Červen, 2017 - 11:54
Nový ministr školství Resort školství má ode dneška nového šéfa. Jedním z prvních úkolů nového ministra bude obhajoba kariérního řádu ve sněmovně. K tomu dojde příští týden. Dál bude muset jednat s rektory, kteří kvůli nedostatku peněz mluví o stávce. Nástup Stanislava Štecha do čela ministerstva je celkem devátou změnou v kabinetu Bohuslava Sobotky. Co může stihnout do voleb? A co by se snažit stihnout měl? Debata tří bývalých ministrů školství: Jana Sokola /tehdy nestr. za KDU-ČSL/, Ondřeje Lišky /SZ/ a Petra Fialy /ODS/.

Jana Černochová - DVTV: Evropská odzbrojovací směrnice

22 Červen, 2017 - 11:31
To, že se čeští politici postaví za bezúhonnou komunitu, mi nepřijde jako něco, za co bychom se měli stydět. Demokratických politiků, kteří se fotí se zbraněmi, je celá řada, říká poslankyně za ODS Jana Černochová. Dodává, že s evropskou odzbrojovací směrnicí skončila jedna svoboda.

TV Barrandov - Vlivní s Alex Mynářovou

21 Červen, 2017 - 10:58
Vlivní lidé pod palbou otázek Alex Mynářové. Aktuální témata i exkluzivní záběry ze soukromí těch, kteří hýbou děním v Česku. Tentokrát s předsedou ODS Petrem Fialou.

Události, komentáře - Výměna ministra školství

21 Červen, 2017 - 10:47
Končící ministryně školství Kateřina Valachová by podpořila vznik nového ministerstva sportu. Právě problémy s financováním sportovních aktivit a podezřením ze zneužití dotací na sport vedly k jejímu konci. Vystřídá ji už zítra Stanislav Štech. Ten dnes představil své plány prezidentovi republiky. Co za sebou nechává odcházející Valachová? Posunula školství ke způsobu vzdělávání, který Česku zajistí úspěšnou pozici v měnícím se světě? Nebo ho zakonzervovala v minulosti? Budeme se ptát předsedy sněmovního výboru pro vědu a vzdělání Jiřího Zlatušky /ANO/, člena téhož sněmovního výboru Bohuslava Svobody /ODS/, ředitele Gymnázia Milady Horákové Filipa Nováka a místopředsedy České unie sportu Marka Hájka.

Slib na zvýšení odměn pro zdravotní sestry ze strany ministerstva zdravotnictví vázne, řešit to musí kraje.

20 Červen, 2017 - 12:43
Slib zvýšení mezd pro zdravotní sestry u lůžek ve směnném provozu o 2 tisíce korun přehodilo ministerstvo na kraje. Bohužel s tím předává i celou řadu nejasností. Děje se tak navíc pozdě. Ne minutu před dvanáctou, ale dvě hodiny po dvanácté. Administraci dotace, která má všem zdravotnickým zařízením pokrýt náklady na splnění slibu, mají zajistit krajské úřady.

Nižší daně, vyšší mzdy. Pro všechny.

20 Červen, 2017 - 11:16
Vyšší spotřeba zmírní výpadek v rozpočtu Česká ekonomika roste již čtyři roky a pozitivní trend bude podle všech renomovaných institucí pokračovat i v následujících letech. Současně máme velmi nízkou nezaměstnanost, v této chvíli v rámci Evropské unie nejnižší.

Stránky