Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 5 hodin 1 min zpět

Koho letos volit a proč

16 Říjen, 2017 - 14:00
„Opravdu nevím, komu to hodím.“ Takto začíná nejedna politická debata mezi lidmi. „Vnímám celospolečenskou náladu, že věřit dnes ve veřejném prostoru lze máločemu a málokomu. Jenže podporovat různá populistická či pirátská hnutí nebo nová uskupení je jako vypít flašku slivovice, když se vám třeba nedaří a potřebujete iluzi úniku a odpočinku. Druhý den vám bude ještě hůř a vašemu stavu (a společnosti) to rozhodně neprospěje. Falešní proroci často reprezentují to nejhorší, co buď zbylo po minulém režimu, anebo to nejhorší, co se vydává za převratné změny všeho druhu. Tento fenomén se opakuje napříč celou historií lidstva," píše v komentáři pro EuroZprávy.cz první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

ODS: Koalice se snaží mimořádnou schůzí k lithiu zakrýt své nulové výsledky

16 Říjen, 2017 - 13:00
Vyjádření ODS k dnešní mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny k těžbě lithia.

Vláda komunistů, SPD a ANO by bylo naprosté dno

16 Říjen, 2017 - 09:00
I přes rozdílné výsledky průzkumů je ODS jednou z mála parlamentních stran, kterým od minulých voleb prokazatelně roste podpora. Předseda Petr Fiala je přesvědčen, že lidé občanským demokratům opět začali věřit.

S Babišem do vlády? Potom vystupuji z ODS

16 Říjen, 2017 - 08:15
Jednička pražské kandidátky ODS Jana Černochová řekla Pražskému deníku: S Babišem do vlády? Potom vystupuji z ODS. Vadí jí, že se nepostavil ani metr metra. Pražská lídryně ODS Jana Černochová kritizuje Zelené za to, že blokují Metropolitní plán, a proto výstavba v Praze stagnuje. „Když pan Stropnický má na billboardech heslo „dostupné bydlení v Praze“, tak je to ta největší ironie, co si tam mohl dát,“ řekla starostka Prahy 2 Pražskému deníku. Pokud by obhájila mandát poslankyně, mohly by se brzy děti na školách učit, jak přežít bez mobilu v lese.

Evropská unie začne v postoji vůči Rusku pozvolna měknout

15 Říjen, 2017 - 23:25
„Měli bychom se připravit na to, že po odchodu Velké Británie začne vstřícnější názorový proud směrem k Rusku v Evropě sílit a na nás bude to, kam se přidat. Jsem zvědav, co bude dělat česká diplomacie,“ pro projekt „Jak na Rusko?“, na němž HlídacíPes.org spolupracuje s Asociací pro mezinárodní otázky, to říká europoslanec a zahraničně-politický expert ODS Jan Zahradil.​​​​​​​ Sankce proti Rusku by podle Zahradila měly pokračovat.

Jsem patriotka, ve Sněmovně budu hájit zájmy Prahy

15 Říjen, 2017 - 23:00
Jana Černochová se stala poprvé starostkou Prahy 2 v roce 2006 a s dvouletou přestávkou je v této funkci dodnes. Před sedmi lety se stala i poslankyní a za necelý týden se pokusí ve volbách do Poslanecké sněmovny uspět i potřetí. Je jedničkou na pražské kandidátce ODS. Se serverem Pražský patriot si povídala o jejích pracovních plánech, bezpečnostních tématech, ale také třeba i o tom, jak by byly priority občanských demokratů, pokud by se stali součástí vládní koalice.

Rakousko a V4 mají mnohé zájmy společné

15 Říjen, 2017 - 00:00
Přistoupení Rakouska k Visegrádské skupině, které navrhl šéf FPÖ Heinz-Christian Strache, se dostalo podpory z Česka. Opoziční politik a europoslanec Jan Zahradil se v interview pro APA vyslovil pro rozšíření čtyř visegrádských států (Česka, Polska, Maďarska a Slovenska) o Rakousko. „Myslím, že máme jako V4 nebo V5 mnoho společných zájmů.“ Německo, Francie nebo Evropská komise však mají jiné zájmy, řekl.

XTV.cz: Praha "bezpečná"

14 Říjen, 2017 - 17:00
Starostka Prahy 2 a jednička pražské kandidátky ODS do Poslanecké sněmovny Jana Černochová byla hostem pořadu XTV.cz Praha s Markétou Mayerovou.

Extremisté a populisté pro nás partnerem nejsou

14 Říjen, 2017 - 12:00
Předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala má týden před volbami hodně práce. Chce přesvědčit voliče, že dát hlas ODS má smysl, protože bude správně využit. Zdůrazňuje, že cílem ODS je zabránit tomu, aby v České republice vládl oligarcha, podporovaný komunisty a extremisty. Petr Fiala v rozhovoru pro FORUM 24 uvedl, že ODS by do vlády s ANO nešla. Budoucí koaliční partner prý musí splnit všechny části Vyšehradské výzvy, která ve dvanácti bodech určuje priority občanských demokratů.

Chceme odpovědnost jednotlivých státních zástupců za nečinnost nebo přehmaty

14 Říjen, 2017 - 08:00
Jak by měla v příštím volebním období vypadat trestní politika státu podle kandidujících politických stran? Česká justice položila kandidujícím stranám a hnutím pět otázek. Podle ODS nesmí být trestní politika státu formulována hesly jako „čisté ruce“ nebo tvůrčí činností státního zastupitelství. ODS chce, aby se opakované krádeže staly trestným činem a zajistit, aby rozsudek v trestních věcech padl do tří let. Na žádost České justice odpověděl poslanec a člen ústavně-právního výboru parlamentu Marek Benda.

Poslanci by měli znát problémy kraje, kde kandidují

14 Říjen, 2017 - 00:00
Čtenáři Deníku pokládali otázky jedničce plzeňské kandidátky ODS do voleb do Poslanecké sněmovny Iloně Mauritzové, děkance Fakulty zdravotnických studií ZČU.

Předvolební debata ČT: Mají být e-recepty pro lékaře povinné? Nepřinášejí nic nového

13 Říjen, 2017 - 20:00
Praktičtí lékaři, specialisté i zubaři ohlásili na příští týden protest. Nelíbí se jim jednak to, že stát přidává hlavně lékařům v nemocnicích, a vadí jim i nadměrná byrokracie. Kritizují přitom hlavně elektronické recepty, které mají být od příštího roku povinné. Ve středu 18. října tak zůstane odhadem třetina ordinací zavřená. V předvolební debatě ČT24 se většina hostů shodla, že je zatím projekt e-receptu nedotažený, výhody ovšem přinese v budoucnosti. Rozdíly v názorech ovšem panovaly v tom, zda má být povinný pro všechny lékaře.

Zasadíme se o spojení na Vídeň, Znojmo a Svitavy

13 Říjen, 2017 - 00:00
Souboj jihomoravských lídrů pro MF DNES: Jak konkrétně pomůžete ze Sněmovny jižní Moravě? Proč zvolit právě vás a vaši stranu? Co konkrétního hodláte v Poslanecké sněmovně v příštích čtyřech letech udělat pro jihomoravské voliče? Jaké jsou vaše hlavní cíle, které chcete prosadit? Krajští lídři osmi nejsilnějších stran kandidujících v parlamentních volbách dostali v předvolebním seriálu poslední možnost, jak přesvědčit čtenáře MF DNES, aby za týden hlasovali právě pro ně.

Volby rozhodnou, zda agent StB bude premiérem. Stále je čas na změnu

12 Říjen, 2017 - 16:23
Výsledkem rozhodnutí slovenského ústavního soudu je, že Andrej Babiš zůstává zapsán jako agent komunistické tajné policie StB. Organizace, která svou činností zničila životy statisícům Čechů a Slováků. Organizace, která vraždila a zavírala své oponenty do kriminálů ve vykonstruovaných procesech. Organizace, která se neštítila ničeho.

Předvolební debata Českého rozhlasu: Jaké změny potřebuje české školství?

12 Říjen, 2017 - 15:00
Velmi důležitým tématem čtvrteční předvolební debaty Českého rozhlasu byly změny v českém školství.

EET neskousnu

12 Říjen, 2017 - 10:00
Odmítá vládu s hnutím ANO a zároveň varuje před jednobarevnou vládou v čele s Andrejem Babišem. Do koalice by ODS šla jen s tím, kdo sníží daně a zruší EET. Petr Fiala v rozhovoru pro MF DNES vysvětluje také postoj ODS k Evropské unii.

Vyšší důchody? Mohlo to být dřív!

12 Říjen, 2017 - 09:30
Když vidíš dno, je čas si znovu nalít… Strana modrého ptáka spadla z pohodlného bidýlka zisku 81 poslanců v roce 2006 na 16 před čtyřmi lety. Volební lídr Petr Fiala a jeho tým si teď „nalévá“ sebevědomí: za týden chce urvat lepší výsledek.

Těžce nesu, když se drolí hlasy pro pravici

12 Říjen, 2017 - 09:00
V lednu 2018 bude profesor politologie Petr Fiala předsedou ODS čtvrtým rokem. Preference strany oscilují mezi 9 až 13 procenty. Ale Fiala se nevzdává, apeluje na všechny s pravicovým smýšlením, aby volili modré, protože je jisté, že budou nejsilnější stranou na pravici.

Nevylučuji žádnou variantu koalice. Musíme ale být silní a nestát se jen kosmetickým doplňkem

12 Říjen, 2017 - 07:00
Předseda ODS Petr Fiala považuje následující volby za důležité ze dvou důvodů. Jednak mají rozhodnout, co Česko udělá s dnešním ekonomickým růstem, který podle Fialy současná vláda promarnila. Druhý důvod se týká šéfa ANO, kterému průzkumy přisuzují vysoké vítězství. „Vážně můžeme dopustit, abychom tu měli jednobarevnou vládu Andreje Babiše? Za podpory komunistů nebo nějakých jiných extremistů?“ ptá se občanskodemokratický politik, který je zároveň profesorem politologie Masarykovy univerzity v Brně.

Stránky