Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 2 hodiny 24 min zpět

Český dvojí metr. Občan je podřízený čekatel, který musí dodržovat pravidla. Stát ne

8 hodin 33 min zpět
Zapomněli jste včas odevzdat daňové přiznání? Nebo jste se při placení nějakého poplatku zdrželi třeba o týden? Propadl vám průkaz a nevšimli jste si toho včas? Nebo jste ve stanovené lhůtě nedodali jeden jediný z x potřebných dokladů? Nějakou takovou zkušenost má nejspíše každý z nás. Pak také víte, co následuje. Pokuta, penále, zamítnutí, striktně formální postup. Důslední úředníci, „pravidla a lhůty se přece musejí dodržovat“.

Interview Pavla Štrunce: Babiš uplácí a rozhazuje. Vrchol má za sebou, skončí a s ním i ideologie ANO

10 hodin 33 min zpět
Bojuji proti globálnímu levicovému šílenství, máme se řídit zdravým rozumem, svoboda se pojí s odpovědností a řádem, říká v rozhovoru s Pavlem Štruncem na Info.cz první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Za přehnanou převažuje diskusi jak o Klinice, tak o globálním oteplování nebo MeToo. Udženija také ostře kritizuje vládu ANO a ČSSD. Dle jejího názoru kvůli nezodpovědné politice a „uplácení“ vybraných skupin hrozí, že její generace vůbec nedosáhne na důchody. „Hnutí ANO i premiér Andrej Babiš už mají vrchol za sebou, nastal čas vrátit politice smysl,“ doplňuje Udženija.

Partie

20 Leden, 2019 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl předseda poslaneckého klubu ODS a bývalý ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Střetl se s ministrem dopravy Danem Ťokem.

Palachův odkaz naplňujeme, nebo vyprazdňujeme my sami

18 Leden, 2019 - 10:30
Devět z deseti lidí ví, kdo je Jan Palach. Vyplývá to aspoň z výsledků průzkumu, které před několika dny zveřejnila Česká televize. Jakkoli to pokládám za pozitivní zprávu, musím se pozastavit u zjištění z jiných výzkumů či anket. Ukázalo se v nich totiž, že zdaleka ne všichni, kdo znají Palachovo jméno a čin, mají jasno i v tom, jaká byla dobová situace a proti čemu Jan Palach protestoval. Navíc se zdá, že nemálo lidí pochybuje o významu jeho oběti.

Politika se posunula od souboje idejí a programů k souboji marketingových firem, prvoplánových řešení a populistických slibů

18 Leden, 2019 - 08:00
Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „slizkou“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila také k výzvě režiséra Jana Hřebejka, který žádá národ, aby vyšel do ulic, a nekompromisně zúčtovala i s Miroslavem Kalouskem, podle jehož vyjádření se Čechoslováci nechali po okupaci v roce 1968 rychle zastrašit.

ODS: Jsme připraveni pomoci vládě s řešením následků případného brexitu

17 Leden, 2019 - 14:50
​​​​​​​Občanští demokraté vítají zákon, který minimalizuje dopady brexitu na Brity žijící v zahraničí. Podle předsedy ODS Petra Fialy je žádoucí, aby Česká republika a Velká Británie zachovaly co nejlepší vztahy i po případném odchodu Británie z EU. Podle předsedy senátorského klubu ODS Miloše Vystrčila by měla česká diplomacie pracovat na tom, aby byli podobným způsobem chráněni také Češi žijící ve Velké Británii.

Dochází k restauraci komunismu a jeho přisluhovačů. Komunisté podporují vládu a diktují si podmínky

17 Leden, 2019 - 01:00
Čin studenta Jana Palacha před padesáti lety byl podle poslance ODS Marka Bendy velmi silným výkřikem. „V roce 1969 zvedl Jan Palach nějakou emoci, ale nestačila, protisíla sovětských tanků a kolaborantů v Československu byla dostatečná na to, aby ji dokázala velmi rychle umlčet,“ prohlásil Benda, který byl účastníkem demonstrací v Palachově týdnu před třiceti lety. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec upozornil, že dnes dochází k nějaké restauraci komunismu a jeho přisluhovačů. Komunisté s nejhorším volebním výsledkem mají největší moc od roku 1989, podporují vládu a diktují si podmínky.

Tři impulsy na tělo

17 Leden, 2019 - 00:03
Naprosté ponížení premiérky Theresy Mayové. Tak hodnotí britská média výsledek úterního hlasování parlamentu, který odmítl brexitovou dohodu vyjednanou s Bruselem. Zuzana Bubílková se ptala, jak celou situaci hodnotí poslankyně ODS Miroslava Němcová, žena, která je v nejvyšší české politice nejdéle.

Pro a proti ČRo Plus: Čeká nás tvrdý brexit

16 Leden, 2019 - 10:01
Velká Británie i sama Evropská unie procházejí zatěžkávací zkouškou jednání o brexitu. Poté, co britský parlament odmítl brexitový plán premiérky Mayové, se neví, co se bude v ostrovním království dít dál. Hostem diskusního pořadu ČRo Plus byl europoslanec a předseda ACRE Jan Zahradil.

ODS: Dohoda o brexitu padla. Vláda musí zajistit ochranu postavení našich občanů žijících ve Velké Británii

16 Leden, 2019 - 10:00
Britští poslanci v úterý odmítli dohodu o odchodu Velké Británie z EU tak, jak ji dojednala premiérka Theresa May a unijní vyjednavači. Podle občanských demokratů nyní musí vláda představit plán, jak hodlá ošetřit práva českých občanů, kteří žijí a pracují na území Spojeného království v případě, že dojde k brexitu bez jakékoli dohody.

Úřady o měsíce zdržují stavby, vyvolejme na ně tlak

16 Leden, 2019 - 09:30
Pro nikoho jistě není novinkou, že stavební řízení u nás patří k nejdelším na světě. Mluví se o tom dokonce víc a víc. Od listopadu dokonce víme, že podle statistik Světové banky potřebujeme na vyřízení všech povolení v průměru 246 dní, zatímco třeba v Dánsku na totéž stačí něco přes dva měsíce. Situace v Česku je dlouhodobě špatná a zhoršuje se. Oproti předchozímu srovnání jsme se propadli skoro o 30 míst a byli na 156. místě ze 190 sledovaných zemí. Předběhly nás i některé africké státy.

Máme sponzorovat Vodičkův svaz bojovníků za svobodu? Ani náhodou. Předložím návrh o neziskovkách

16 Leden, 2019 - 01:03
V Českém svazu bojovníků za svobodu je spousta lidí s morálním kreditem a členů, kteří pečují o památníky a naše historické dědictví, ale nazval jsem je pofidérním spolkem proto, co z něj udělali pan Vodička s panem Andresem – vedení svazu. Vezměte si, že v roce 2006 měl tento svaz přes 10 tisíc členů, k dnešnímu dni je to polovina. Většina členů odešla po jejich aférách s financováním, poté, co se provalila jejich minulost,“ vysvětluje svou kritiku ČSBS v rozhovoru pro PL.cz poslanec ODS Jakub Janda. Vysvětluje i to, že není nepřítel neziskovek, těch, co mají nějaký společenský přínos. „Což si o gender neziskovkách nemyslím.“

Aréna Jaromíra Soukupa

15 Leden, 2019 - 21:00
Hostem diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byla 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

90' ČT24: Klíčové hlasování o odchodu Velké Británie z EU

15 Leden, 2019 - 20:00
Hostem interaktivního zpravodajského pořadu 90' ČT24 na téma Klíčové hlasování o odchodu Velké Británie z EU byl místopředseda ODS Martin Kupka.

Co nám vzkazuje Jan Palach? Cena svobody je absolutní. Bez ní není život

15 Leden, 2019 - 09:00
Jedenáctého srpna roku 1968 slavil Jan Palach dvacáté narozeniny. Možná, navzdory všem přicházejícím varovným signálům, stále ještě doufal, že o svém osudu budeme moci rozhodovat sami.

Drahý moloch na talíři školáků

15 Leden, 2019 - 01:01
Pokud chcete porozumět tomu, proč stát bobtná, krásným příkladem je nejnovější návrh ministerstva školství, aby děti, na které rodiče pobírají přídavek, měly ve školách oběd zdarma. Myšlenka zní bohulibě. Ale jen do chvíle, než si uvědomíme, že přídavek na dítě je sociální dávka, která má potřebným rodinám pomáhat krýt náklady spojené s výchovou a výživou dětí. Tedy i s obědy ve škole, kde je jejich cena již tak díky státní dotaci významně nižší.

Co potřebujeme pro inovační strategii

15 Leden, 2019 - 00:01
Inovační strategie Česka do roku 2030, o jejíž přípravě informovaly Hospodářské noviny, po právu měla by být věcí národního zájmu. Je opravdu nejvyšší čas na transformaci celého pojetí české ekonomiky tak, abychom byli schopni zajistit prosperitu země i v dalších desetiletích. Panuje široká shoda odborníků, že dosavadní koncepce subdodavatelské ekonomiky závislé zejména na Německu se do značné míry již vyčerpala.

Interview ČT24

14 Leden, 2019 - 18:30
Hostem diskusního pořadu Interview ČT24 byl předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

„Klinická” smrt

14 Leden, 2019 - 10:00
Minulý týden jsme byli svědky události, která je dalším symbolem odklonu od tradičních hodnot a která zbytečně štěpí naši společnost kvůli několika bláznům. Řeč je o pražském squattu Klinika. Mediální pozornost, podpora některých politiků i plačtivé povzdechy některých komentátorů – to byla realita minulého týdne. A to vše vůči lidem, kteří nezákonně zabrali cizí objekt a pak se ještě arogantně dožadovali, ať jim k tomu všichni zatleskáme.

Stránky