Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 4 hodiny 23 min zpět

Sucho v Česku-jak se mu bránit?

20 Červen, 2018 - 17:04
S cílem přispět k řešení problematiky sucha v české krajině zorganizoval poslanecký klub ODS v prostorách Poslanecké sněmovny odborně-osvětový seminář „Sucho v Česku-jak se mu bránit?“. Půda v naší zemi nedokáže v dostatečné míře zadržovat vodu, což působí komplikace zemědělcům i celému venkovu. Zlepšení současného stavu je přitom jednou z priorit ODS.

20 let poslankyní

20 Červen, 2018 - 11:22

Výjimka z používání NEN – vládní pokrytectví v praxi

20 Červen, 2018 - 10:26
Vláda ČR včera schválila žádost Ministerstva dopravy ČR o výjimku z povinného používání Národního elektronického nástroje (NEN) při zadávání veřejných zakázek. To nelze vnímat jinak než jako poslední z řady selhání vlády odborníků.

Události/komentáře

20 Červen, 2018 - 09:41

Interview ČT24

20 Červen, 2018 - 09:08

Na správném konci provazu

19 Červen, 2018 - 10:00
Maďarsko, Rakousko, Itálie. Proti Angele Merkelové se v Unii zvedá vlna, která by chtěla zpřísnit migrační politiku. Česko by nemělo stát opodál, ale podpořit "koalici ochotných". 

Otázky Václava Moravce

18 Červen, 2018 - 13:26

Kdo vytáhl ze skříně trenýrky? ČSSD spolu se Zemanem a Babišem

18 Červen, 2018 - 11:31
Na Pražském hradě vzplály obří rudé trenýrky. Nešlo o obnovení úspěšného satirického pořadu Česká soda, jak by si někdo mohl myslet. To jen prezident Zeman zvolil nový způsob politické komunikace. Rudé trenýrky rituálně shořely, aby udělaly místo rudým vlajkám. Ze skříně je spolu s Miloše Zemanem a Andrejem Babišem vytáhli a oprášili sociální demokraté. 

Pro a proti: Komunisté dělají špinavou práci za Zemana

18 Červen, 2018 - 00:00
Referendum v ČSSD vyznělo ve prospěch vlády s hnutím ANO, takže koncem týdne to vypadalo, že Česko bude mít vládu s důvěrou poprvé od roku 1989 opřenou o KSČM. Ta nyní v souladu s prezidentem republiky odmítá kandidáta na post ministra zahraničí za ČSSD Miroslava Pocheho. Kdyby se ministrem stal, komunisté by svou podporu nové vládě zvažovali.

Babiš doleva, ČSSD do zapomnění, komunisti do vlády

17 Červen, 2018 - 13:00
Členové ČSSD se rozhodli v referendu vstoupit do vládní koalice s hnutím ANO a KSČM. Výsledky referenda byly známe dávno před ukončením, takže překvapení se nekonalo. Zajímavý je maximálně poměr mezi těmi, kteří byli pro a těmi proti. Poměr 59 ku 41 dává tušit, že ČSSD je dnes v podstatě rozdělena na půl a vzhledem k tomu, co s jejími voličskými preferencemi udělalo to minulé vládní angažmá, je budoucnost socialistů podle mého značně nejistá. A proto je nutné přijmout fakt, že hlavním ideovým soupeřem ODS na levici již není ČSSD, nýbrž hnutí ANO. Postupný odliv pravicových voličů od ANO zpět k ODS tuto skutečnost jen potvrzuje. Mimochodem, mnozí se smáli Petrovi Fialovi, když před pár lety, v době, kdy se ODS pohybovala kolem sedmi procent preferencí, hovořil o nutnosti stát se hegemonem na pravici. Pochybuji, že se smějí i nyní, neboť postavení ODS jako dominantní pravicové strany je holá skutečnost.

Komentář k výsledkům referenda ČSSD

15 Červen, 2018 - 16:30

ODS: Inventura 13. schůze Poslanecké sněmovny – 18 přijatých zákonů, 7 z nich významně zvyšuje regulaci občanů, podnikatelů a veřejné správy

14 Červen, 2018 - 11:25
ODS zahájila poslední část kampaně Velký právní úklid. Po skončení schůze Poslanecké sněmovny seznámila veřejnost s tím, kolik nových regulací dolní komora schválila a kolik povinností naopak občanům a firmám ubylo. Především kvůli vznikající vládní koalici ANO, ČSSD a KSČM Sněmovna schválila 7 zákonů zavádějící nové povinnosti, změkčení třech stávajících regulací naopak odmítla.

Začít redukcí matrik je chyba

14 Červen, 2018 - 09:00
Ministerstvo vnitra oznámilo záměr zrušit matriky v asi 450 obcích kvůli tomu, že jejich činnost přijde stát na mnohem více peněz, než kdyby byly centralizovanější.

Babiš je mocižrout, je omyl si myslet, že bohatý člověk už nemá touhu krást

14 Červen, 2018 - 07:00
Proč jde Vladimír Kratina do politiky? Proč chceš šířit dobrou náladu? Nejsou jeho představy naivní? A co si myslí o současné politické scéně?

Události, komentáře: Změny v EET

13 Červen, 2018 - 22:00
Vláda v demisi odklepla další fázi zavádění Elektronické evidence tržeb. Nejspíš v polovině příštího roku tak má povinnost přejít i na řemeslníky, advokáty, taxikáře, lékaře nebo stánkové prodejce. Úlevu by mohli dostat živnostníci s tržbami do 200 000 ročně. Evidovat by sice museli, ale stačilo by to na papíře a nikoli v online režimu. A změní se i daňové sazby – z 15 na 10 procent klesne DPH například u stravovacích služeb, čepovaného piva nebo u vodného a stočného. Jsou další parametry EET správně nastavené? Téma Událostí, komentářů pro předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

O konci technické kontroly má majitele vozidel informovat stát. Informační technologie musí občanům pomáhat

13 Červen, 2018 - 16:30
Poslanec ODS Martin Kupka podal pozměňovací návrh na doplnění zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Do zákona by měl podle něj přibýt odstavec, který by uložil ministerstvu dopravy informovat vlastníky vozidel, kteří mají zřízenou datovou schránku, o blížícím se konci platnosti technické prohlídky. Kupka si od toho slibuje nejen větší komfort občanů, ale i snížení rizika dopravních nehod.

Zjednodušme zákony a zbavme se v právním řádu formalismu

13 Červen, 2018 - 09:00
ODS chce zpřehlednit české právní prostředí. Vyhlásila tak akci Velký právní úklid, během níž chce navrhnout zrušení zastaralých a nepotřebných právních předpisů, pravidelně informovat o změnách v regulaci, které vyjdou z Poslanecké sněmovny a také iniciovat diskuse o kvalitě českého právního řádu. Pro začátek navrhuje zrušení 63 předpisů z roku 1919. „Ta věc je tak evidentní, natolik slouží občanům a principům spravedlnosti, že se tato aktivita dříve či později prosadí. A pokud se neprosadí plnou silou teď, je to jeden z našich slibů do příštích voleb. Jsme k tomuto opravdu odhodláni,” říká v rozhovoru pro INFO.CZ předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala.

Aréna Jaromíra Soukupa

12 Červen, 2018 - 21:00
Hostem diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byl poslanec Bohuslav Svoboda.

Stránky