Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 6 hodin 27 min zpět

Rozhovor pro Parlamentní listy

18 Srpen, 2017 - 00:00
„Burkiny nás neohrožují, ale šíření nenávistných myšlenek, nabádání k terorismu, utlačování žen nebo ženská obřízka, to jsou věci, které naše společnost nesmí tolerovat,“ říká místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Občanští demokraté představili Vyšehradskou deklaraci

17 Srpen, 2017 - 14:10
Vstoupíme jenom do takové vlády, která se zaváže ke konkrétním opatřením, závazkům a politikám

Vyšehradská deklarace ODS 2017

17 Srpen, 2017 - 14:05
Tato deklarace je výrazem našeho nesouhlasu se způsobem, jakým se vede nebo spíše nevede politická diskuse dokonce i pouhé dva měsíce před volbami. Tato deklarace je zásadním odmítnutím toho, že veškeré debaty a rozhovory vedou média i mnozí politici jenom o tom, kdo s kým bude v příští vládě, místo aby se diskuse vedly o tom, co která strana opravdu udělá a co potřebuje Česká republika a lidé, kteří tady žijí a pracují.

Duel Seznam.cz: Babiš jako strůjce podvodu, nebo oběť?

17 Srpen, 2017 - 13:00
Vyhovět policii a zbavit imunity Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, nebo politiky nevydat? Tuhle otázku začnou už v pátek zkoumat poslanci mandátového a imunitního výboru a v září pak celá Sněmovna. Sněmovna má na stole žádost policie, která chce stíhat kvůli dotacím pro farmu Čapí hnízdo šéfa hnutí ANO Andreje Babiše a jeho pravou ruku Jaroslava Faltýnka. Oba politici jakoukoliv vinu v případu odmítají a tvrdí, že jde o kauzu na politickou objednávku. Proti Babišovým výrokům o načasování kauzy před volbami se ostře ohradilo vedení pražské policie. V žádosti o vydání obou poslanců se podle irozhlas.cz uvádí, že Babiš měl celý údajný dotační podvod řídit a že jeho blízcí si akcie k Čapímu hnízdu přeprodávali, aby zahalili vlastnickou strukturu společnosti. Tématu se věnuje i Duel Seznamu s místopředsedu ODS Martinem Kupkou a místopředsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem z hnutí ANO.

Daně snížíme sto procentům lidí

17 Srpen, 2017 - 09:00
Stát se změnil ve zlého pána. Malé a střední podnikatele je třeba nechat dýchat. Přijetí eura je pro Česko riskantní. „Nechci vstupovat do eurozóny, v níž je zároveň bohaté Německo a chudé Řecko," říká Jan Skopeček, poslanec a ekonomický expert ODS.

Události, komentáře

17 Srpen, 2017 - 00:00
Další teroristický útok, tentokrát ve španělské Barceloně. Dodávka tam v centru najela do lidí. Bílý vůz vjel v části města, která je oblíbená turisty, na chodník a ujížděl dál. Cestou srazil desítky chodců, zastavil až zhruba po pěti stech metrech. Úřady hlásí mrtvé, jejich počet přesný počet není znám. Sněmovna a Senát budou nově spolupracovat na ústavních a volebních zákonech. Senátoři totiž schválili takzvaný stykový zákon, který upravuje vzájemné vztahy obou komor parlamentu. Někteří ale měli výhrady. Předloha totiž vznikala právě v Senátu a poslanci ze zákona část změn vypustili. Témata čtvrtečních Událostí, komentářů ČT24 pro místopředsedu poslaneckého klubu ODS Marka Bendu.

Dramatické úniky ze spisů v režii obou vrchních státních zastupitelství se dnes staly pravidlem

17 Srpen, 2017 - 00:00
Odposlechy, udávání a likvidační úniky z policejních spisů do médií, to všechno se do Česka ročník 2017 jakoby zpětně vrací z komunistické éry. O těchto věcech vedl Reflex rozhovor s poslancem Markem Bendou, který na vlastní kůži zažil obě epochy. Současně je členem parlamentní vyšetřovací komise k únikům informací, která v těchto týdnech intenzivně zasedá.

Události, komentáře: Ekonomika v kondici a volební sliby

16 Srpen, 2017 - 22:00
HDP opět překonalo všechna očekávání a ve druhém čtvrtletí pokračovalo ve výjimečném růstu. Podle levicových politiků je tak teď víc než kdy předtím čas dorovnat lidem hubená léta a úspory z doby krize. Odbory trvají na výrazném růstu platů, premiér Sobotka mluví o desetině navrch ve státní správě. Senátoři zase dnes posvětili až tříměsíční placené ošetřovatelské volno nebo nižší doplatky na léky pro rodiče a důchodce. Pravicová opozice změny kritizuje jako rozhazovačné a vyloženě předvolební úplatky voličům. Má stát na to, aby svým občanům takto přilepšil? Nedoplatí na to za pár let? Jsou peníze a úlevy rozdělovány racionálně, nebo by jiné formy pomohly víc? A jak moc se do současných rozhodnutí vkrádá předvolební čas? Téma duelu Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu senátorského klubu ODS Miloše Vystrčila.

ODS: Slova Lubomíra Zaorálka připomínají dobu před rokem 1989

16 Srpen, 2017 - 13:35
Reakce ODS na výroky Lubomíra Zaorálka o podnikatelích.

Senátorský klub ODS: Vládní návrhy zákonů ze sociální oblasti nás budou stát 10 miliard; zákon o kontrole nepřináší žádné zjednodušení

16 Srpen, 2017 - 12:30
Senátorský klub ODS nepodpoří celý balíček zákonů ze sociální a zdravotní oblasti, kterým se dnes na svém jednání zabývá Senát PČR. Na tiskové konferenci to uvedl předseda klubu Miloš Vystrčil spolu s místopředsedou Senátu PČR Jaroslavem Kuberou.

Duel Seznam.cz: Potřebuje inkluzivní vzdělávání změny?

16 Srpen, 2017 - 09:00
Potřebuje inkluzivní vzdělávání změny? Expert ODS Václav Klaus ml. proti ministru školství Stanislavu Štechovi v Duelu Seznam.cz. Už rok ve školách platí nová pravidla pro financování inkluzivního vzdělávání. A inkluzi pravděpodobně čekají od září i další změny. Podle Ministerstva školství trpí vyhláška technickými nedostatky a resort ji chce upravit. Byla kritika změny společného vzdělávání namístě? Kolika žákům konkrétně nová pravidla pomohla? A kde naopak selhala? A kolik vlastně stála? Změny také letos čekají předškoláky. Nově budou muset děti povinně absolvovat poslední ročník mateřských škol. A evergreenem je na Ministerstvu školství také boj o platy učitelů. Jak si v těchto oblastech resort vede? Téma pro Duel Seznam Zpráv. Hosty byli školský expert ODS Václav Klaus mladší a ministr školství za ČSSD Stanislav Štech.

Události, komentáře: Vyšší platy – ano, nebo ne?

15 Srpen, 2017 - 22:00
Platy ve veřejném sektoru by od listopadu měly růst o 10 procent, učitelům pak o 15. Shodl se na tom premiér Bohuslav Sobotka s odbory. Ministerstvo práce přitom připravilo několik variant v rozsahu 8 až 13 procent. Růst má i minimální mzda. To má podle premiéra donutit i podnikatele zvýšit mzdy. Jenže shoda nejen v koalici ale ani mezi zaměstnavateli a odbory není. Konečné rozhodnutí je na vládě, která bude o obojím jednat během září. Jde o reálná čísla, nebo pouhé předvolební sliby? V duelu Událostí, komentářů se střetl ekonomický expert a člen rozpočtového výboru Jan Skopeček a odborový předák Josef Středula.

ODS Praha : Nepotřebujeme další studie, potřebujeme začít stavět

15 Srpen, 2017 - 11:31
Pražská ODS zásadně nesouhlasí s dnešním rozhodnutím Rady hlavního města Prahy odsunout dostavbu městského okruhu.

Stalo se před patnácti lety

15 Srpen, 2017 - 10:00
Když se v srpnu roku 2002 hnala velká voda na Prahu a pohled z vyšehradské skály připomínal scénu z hororu, limnigraf, neboli měřič hladiny vody ve Vltavě, pod touto hladinou neúprosně mizel, nikdo nemohl tušit, jak to dopadne.

Stát přestává být pro lidi služebníkem, stává se jejich pánem

15 Srpen, 2017 - 00:00
Patří mezi „mladou krev“ znovuzrozené ODS. Jan Skopeček se stal politikem proto, že ho to zkrátka bavilo, nepotřeboval protekci ani kamarády na vlivných místech. Prošel si řemeslem od píky, byl poradcem exprezidenta Václava Klause a nakonec zakotvil v první lize. Jeho vize je jasná, neuhýbá. A věří, že voliči ocení i nepopulární slova, která nedělají prvoplánové politické body.

Babiš lže, když říká, že Čapí hnízdo bylo v pořádku. Pokutu mu dalo jeho vlastní ministerstvo

14 Srpen, 2017 - 11:00
Policie požádala sněmovnu o vydání poslanců hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání, ve kterém jde o podezření z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo. Vydáním obou politiků se v pátek začne zabývat sněmovní mandátový a imunitní výbor. Není ale podezřelé, že policie žádost podala jen dva měsíce před sněmovními volbami?

Kauza Čapí hnízdo: Co vlastně vypovídá o přístupu a úsudku Andreje Babiše

14 Srpen, 2017 - 10:00
Letošní velmi krátké letní politické prázdniny ukončila žádost o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. O tom bylo a bude mnoho napsáno, ale reálně vůbec nevíme, kam se vyšetřování dále odvine a jak skončí, a jaké důsledky právní a politické může mít. V nynějších poměrech jistě nelze vyloučit jakoukoli teoreticky myslitelnou variantu dalšího vývoje.

Za 6 kytek 5 let?

14 Srpen, 2017 - 09:09
Novojičínská policie vydala pár dny tiskovou zprávu, kde oznamuje, že zahájila úkony trestního řízení ve věci 23 letého muže, který ve svém pronajatém bytě v Novém Jíčíně za oknem pěstoval 6 rostlin marihuanny.

O koalici s Babišem bude tlačenice

14 Srpen, 2017 - 09:00
Pokud Andrej Babiš (ANO) nabídne po volbách někomu post vicepremiéra, kývnou mu na spolupráci všichni. ODS nemá velké téma a měla by se v kampani zaměřit na přízemnější věci, říká dlouholetý senátor ODS a primátor Teplic Jaroslav Kubera. Mluví i o Miloši Zemanovi, své prezidentské kandidatuře, kouření, zákazech nebo nezbytném humoru.

Stránky