Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 5 hodin 15 min zpět

Zásadní riziko. S půl milionem voličů v zádech Okamury by bylo referendum o vystoupení z NATO reálné

10 Prosinec, 2017 - 15:45
„Nejvíce to dnes hoří ve školství, kterému chybí jasný směr, finance a mladí učitelé, a pokud to v krátké době radikálně nezlepšíme, sesype se nám to jak domeček z karet,“ myslí si místopředsedkyně ODS a poslankyně Alexandra Udženija. Druhou prioritou jsou pro ni infrastrukturní investice. Říká, že se musí nutně změnit stav, kdy stavba dálnice u nás trvá několik generací. K současným sporům ohledně vydání nového premiéra Babiše k trestnímu stíhání pak ještě uvádí: “Hnutí ANO a Babišovi „piáristi“ se evidentně připravují na nevydání svého šéfa. A testují si, jakou míru propagandy společnost unese. Proto považuji za důležité, aby se o jeho vydání hlasovalo, než požádá poslance o důvěru.“

Hra o vládě a zvaní ODS do ní je jen mýtus. Je to mediální mlha

10 Prosinec, 2017 - 15:00
Šéf Občanské demokratické strany a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala považuje za nejlogičtější vládní uspořádání pokračování dosluhující koalice ANO, ČSSD a KDU-ČSL, přestože designovaný premiér Andrej Babiš na výzvy k jednání od těchto stran zatím nereaguje. „Podle toho, jak bude Andrej Babiš postupovat dál, se ukáže, zda mu jde výlučně o koalici za své nevydání, anebo zda má zájem o stabilní většinovou vládu,“ říká Fiala.

Události, komentáře: Česko bez dálnice

8 Prosinec, 2017 - 22:00
Dálniční spojení mezi Brnem a Vídní se výrazně rozšířilo. Ovšem pouze na rakouské straně. U Mikulova je vše při starém. Proč nejde ani v době ekonomické prosperity stavět v Česku třeba 100 kilometrů dálnic ročně, obzvlášť když rezort dopravy ovládalo a bude ovládat hnutí ANO, které chtělo „makat“? Otázky Událostí, komentářů pro místopředsedu výboru pro životní prostředí Jana Zahradníka.

Koalice je neschopná a doplácejí na to Pražané

8 Prosinec, 2017 - 10:00
Praha koncem listopadu schválila rozpočet na příští rok. Otázku, jestli se investiční záměry města ubírají správným směrem aktualizuje i nedávné neštěstí v pražské Troji, kde se zřítila lávka a zranila čtyři lidi. „Věřím, že tato událost je výjimkou,“ uvedla v pořadu Pro a proti předsedkyně pražských zastupitelů Alexandra Udženija.

Vadí jen zápach, vše ostatní jsou bláboly

8 Prosinec, 2017 - 09:00
Zmírnění protikuřáckého zákona v Senátu ve čtvrtek neprošlo. Podle zastánce kouření v restauracích senátora Jaroslava Kubery (ODS) se boj s kouřením stal fanatismem a nefunguje. Příkladem jsou podle něj obrázky na cigaretách. Tvrdí, že neexistuje racionální důvod, proč by v některých hospodách či barech nemohly být oddělené prostory ke kouření, kam by nechodil ani personál.

Musíme hájit národní zájmy a bezpečnost občanů. Kvóty nic neřeší

7 Prosinec, 2017 - 13:15
Komentář k rozhodnutí Evropské komise žalovat Českou republiku kvůli neplnění evropských migračních kvót.

Členové volebních komisí musejí dostat více peněz

7 Prosinec, 2017 - 13:00
Odměny členů volebních komisí, především v dvoukolových volbách jsou naprosto neadekvátní. Hodinová odměna volebním komisařům za případné druhé kolo voleb činí pouze 11,33 Kč. Martin Kupka požádal proto Ministerstvo vnitra o úpravu příslušné vyhlášky a ve druhém čtení státního rozpočtu předloží pozměňovací návrh, který na zvýšení odměn uvolní potřebné finanční prostředky.

Nenašli jsme v ODS konkurenta pro Zemana, já podpořím Topolánka

7 Prosinec, 2017 - 00:00
Nejde být profesionální sportovec a politik, skákat na olympiádě jako poslanec nebudu, moji kandidaturu jsme dohodli s Václavem Klausem ml. ve vlaku, říká bývalý reprezentant ve skoku na lyžích a nově zvolený poslanec za ODS Jakub Janda. Dodává, že ho mrzí, že se pro kandidaturu na prezidenta nerozhodl Jaroslav Kubera, podpoří proto Mirka Topolánka. Voliči ODS prý nechtějí, aby strana šla do vlády s ANO.

Babiš dal komunistům příležitost, jakou zde od revoluce v roce 1989 neměli

6 Prosinec, 2017 - 19:00
„Resort obrany pod vedením ministra Stropnického spíše stagnoval. Největším problémem v současnosti jsou bohužel stále potřebné akvizice a investice do modernizace armády. V tom existuje velký dluh a vedení ministerstva v tomto ohledu v uplynulém období selhávalo,“ řekla poslankyně za ODS a čerstvá předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová. Sama zdůrazňuje, že obranyschopnost státu je jeho existenciální potřebou a podmínkou a v České republice došlo ke změně trendu, protože obrana byla tím prvním místem, kde se peníze škrtají. A to je nutné změnit.

Duel Seznam.cz: Ke jmenování Andreje Babiše premiérem

6 Prosinec, 2017 - 14:00
Hostem ve studiu Seznam Zprávy byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Zanedlouho se dozvíme, zda bude vládnout koalice za nevydání Andreje Babiše

6 Prosinec, 2017 - 12:00
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje Andreje Babiše premiérem a pověří ho sestavením vlády. ODS považuje tento postup za legitimní. Za nestandardní naopak považuje to, že hnutí ANO dosud nehledalo žádnou podporu v Poslanecké sněmovně. Občanští demokraté menšinovou vládu hnutí ANO nepodpoří.

Ondráčka na předsedu komise dohlížející na GIBS nepodpoříme

5 Prosinec, 2017 - 17:00
Obsazování sněmovních postů přineslo řadu kontroverzních nominací. Nejnověji jde o návrh komunistů, aby komisi pro inspekci bezpečnostních sborů vedl jejich poslanec Zdeněk Ondráček. Ten v roce 1989 jako policista zasahoval proti demonstrantům. A to je i důvodem, proč nemá například u poslankyně za ODS Jany Černochové podporu.

ODS: Návrh státního rozpočtu postrádá koncept i priority

5 Prosinec, 2017 - 15:00
Poslanci ODS nepodpoří návrh státního rozpočtu na rok 2018. 50miliardový schodek v době ekonomického růstu považují občanští demokraté za neodpovědný a nesouhlasí ani se snižováním výdajů na investice a dalším zvyšováním mandatorních výdajů. K přepracování však ODS rozpočet vracet nehodlá, nechce pomáhat Andreji Babišovi v kampani.

Češi, budete potrestáni

4 Prosinec, 2017 - 00:00
„Andrej Babiš každopádně vyhrál volby, to je třeba reflektovat a je nutné se s tím smířit. Má nárok být premiérem,“ říká senátor za ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera. Sestavování menšinové vlády považuje za chybu, stejně chybně vidí ale argument, že do koalice lze jít, avšak nikoliv s Babišem jako premiérem. Upozornil, že voliči a celá společnost na devítistranovou roztříštěnost Sněmovny doplatí, a bude potrestána. Zároveň připomněl, abychom nepřeceňovali funkce předsedů výborů. Kdyby byly neplacené, zájem by prý rázem utichl. A došlo i na Evropskou unii, kde bychom se podle něj neněmli společně s kolegy z visegrádské skupiny na Junckera a další hlavouny pořádně zatlačit.

Zeman na jaře odstoupí!

4 Prosinec, 2017 - 00:00
Jako bílá vrána působí mezi politiky senátor Jaroslav Kubera. Budí totiž dojem, že říká rovnou to, co si myslí. Například účast ve vládě může podle něj Babiš nabízet stylem „buď do vlády, nebo do basy“.

Události, komentáře: Rok s EET

1 Prosinec, 2017 - 22:00
Česká ekonomika dál stupňuje tempo – podle posledních údajů statistiků rostla ve 3. čtvrtletí o 5 %, tedy nejrychleji za dva roky. Lidé nakupují a výběr daní se zvyšuje. Podle Ministerstva financí i kvůli zavedení EET, která funguje v Česku přesně rok a zapojilo se do ní 160 000 podnikatelů. Další experti ale efektivitu evidence tržeb zpochybňují a poukazují na to, že mnoho obchodů a restaurací, hlavně na venkově naopak skončilo. Co nejvíc ovlivňuje ekonomiku a výsledky státního rozpočtu? Jaký bude letos a jaký příští rok? O tématu v Událostech, komentářích ČT24 diskutoval poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

Duel Seznam.cz: Co způsobila EET? Duel o lepším výběru daní a nenáviděných účtenkách

1 Prosinec, 2017 - 13:00
Přesně před rokem, 1. prosince, začaly restaurace a hotely evidovat své tržby elektronicky. Na jaře se do systému EET přidaly i maloobchody a velkoobchody. Podnikatelé v těchto oborech dosud zaevidovali 3,6 miliardy účtenek a přiznali tržby za 1,3 bilionu korun. Jak se EET osvědčila? O tom v Duelu Seznam.cz diskutoval ekonomický expert ODS Jan Skopeček s dosluhujícím ministrem financí Ivanem Pilným (nestr. za ANO).

70 tisíc kontrol, 36 mil. korun na pokutách a zavřené hospody, obchody a ordinace. Smutné výročí s EET

1 Prosinec, 2017 - 10:30
Komentář 1. místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija k ročnímu výročí od spuštění EET.

Smutné narozeniny s elektronickým úředníkem za zády

1 Prosinec, 2017 - 10:01
Představte si, že Vám v práci za zády bez přestání stojí úředník, který používá krycí jméno EET. Za jeho přítomnost jednorázově zaplatíte pár desítek tisíc korun v duchu hesla miliardáře a budoucího premiéra: „kdo nemá pár desítek tisíc korun navíc, nemá podnikat“.

Stránky