Zprávy ODS

Subscribe to zdroj Zprávy ODS Zprávy ODS
ods.cz - Občanská demokratická strana
Aktualizace: 10 hodin 56 min zpět

Neschopnost Babišovy vlády brání ČR v normálním fungování. Chceme mimořádnou schůzi Sněmovny

18 Duben, 2019 - 10:11
Poslanecké kluby ODS, Pirátů a KDU-ČSL chtějí svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Stranám se nelíbí, že vláda nechce projednávat zprávu NKÚ, není schopna řešit deficit státního rozpočtu a zatěžují ji skandály kolem střetu zájmů premiéra Babiše.

Co dělá Babiš, by jiného politika dávno zabilo. Možná to vejde do dějin jako Čapnelismus

18 Duben, 2019 - 09:00
Občanská demokratická strana se snaží získat pozice, na které byla dlouho zvyklá. Jenže vracet se zpět na vrchol a bojovat o ztracenou důvěru voličů je hodně těžká práce. Pomoci mají lidé, jako je současný místopředseda strany Martin Kupka. Je tím správným „koněm“? Jaký je jeho názor na vyloučení Václava Klause ml., Evropskou unii, hejtmanku Středočeského kraje a co přirovnává k anomálii vody?

Press klub Frekvence 1: Václav Klaus mladší se ze školského experta stává někým jiným

17 Duben, 2019 - 18:00
Hostem diskusního pořadu Press klub rádia Frekvence 1 byl předseda ODS Petr Fiala.

Agentura pro Galileo v Praze posílí, program Horizont podpoří české postuhelné regiony

17 Duben, 2019 - 14:45
Agentura EU pro vesmírný program (dříve Evropská agentura pro Galileo) sídlící v Praze bude výrazně posílena, a speciální finanční podpora pro výzkumné projekty poputuje do tzv. postuhelných regionů. V České republice jde o Ostravsko, Ústecko a Karlovarsko.

Vláda nemůže závěry NKÚ přehlížet, problém chceme řešit na plénu Sněmovny

16 Duben, 2019 - 14:20
NKÚ ve své zprávě upozornil na to, že stát neumí řádně hospodařit a kvůli neustálému růstu běžných výdajů není připraven na další snižování ekonomického růstu. ODS proto bude chtít ve Sněmovně prosadit usnesení, která vládu nasměrují k odpovědnějšímu hospodaření.

ODS: Ve Sněmovně chceme zrušit další vlny EET

16 Duben, 2019 - 14:00
​​​​​​​Občanští demokraté chtějí ve Sněmovně zamítnout další vlny EET. Nástroj podle nich jen zatěžuje podnikatele a jeho přínos do státní kasy je zanedbatelný. ODS chce také prosadit, aby na investiční pobídky dosáhly jen malé a střední firmy, sladění zrušení karenční doby se zavedením e-neschopenek a zavést tzv. tabulku povinností.

Rozšíření EET? Nechceme, aby se účtovalo spuštění rakve do pohřební jámy

16 Duben, 2019 - 00:00
Předseda ODS Petr Fiala pro deník FORUM 24 ostře zkritizoval premiéra Andreje Babiše – za postup, jakým odvolává ministry své vlády, ale také za blížící se snahu rozšířit elektronickou evidenci tržeb. A vyjádřil se také k bouřlivé reakci na návrh ODS na zvýšení tolerance alkoholu za volantem na 0,5 promile.

Resorty průmyslu a dopravy mají po pěti letech vlády levice obrovské problémy. Chceme vědět, jak chtějí budoucí ministři řešit ty největší

15 Duben, 2019 - 10:50
Podle ODS patří resorty dopravy a průmyslu k těm, na kterých se vláda megalomanského marketingu a žádných činů podepsala nejvíc. Proto občanské demokraty zajímá, jak chtějí pánové Kremlík s Havlíčkem ty nejzásadnější problémy řešit. ODS zajímá například oživení výstavby dopravní infrastruktury nebo avizované snížení ceny mobilních dat.

Vláda chce sebrat daňovým poplatníkům další peníze, takhle se ale stát řídit nedá

15 Duben, 2019 - 09:00
Sociální demokraté chtějí navrhnout digitální daň a zdanění bankovních aktiv. ODS s takovým postupem zásadně nesouhlasí. Podle Zbyňka Stanjury takové zdanění dopadne na klienty bank. Vláda by podle něj měla místo dalšího zvyšování daní raději snižovat výdaje státního rozpočtu.

Partie

14 Duben, 2019 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima Partie byl ekonomický expert a místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Vypusťme páru z unijního hrnce

12 Duben, 2019 - 09:30
Hlavní politické síly v EU znají jen volání po čím dál větší integraci, pro nás to ale není cesta, říká Jan Zahradil, lídr ODS v evropských volbách.

Duel DVTV: Senát je pojistkou demokracie

11 Duben, 2019 - 11:00
Byl zde vytvořen obraz, že Senát je něco zbytečného, je ale opravdu pojistkou demokracie, říká v předvolebním Duelu DVTV Jan Jarolím z ODS, který kandiduje s podporou KDU-ČSL. Utká se ve 2. kole doplňovacích voleb v Praze 9 s Davidem Smoljakem.

Duel Seznam.cz: Tolerance alkoholu za volantem?

11 Duben, 2019 - 10:00
Hostem diskusního pořadu Seznam TV o toleranci alkoholu za volantem byl poslanec Marek Benda. Občanští demokraté tvrdí, že dvě desítky či dvě deci vína nemají na nehodovost výrazný vliv. ODS chce toleranci k alkoholu zvýšit z několika důvodů. Argumentuje tím, že na západ od českých hranic určitá tolerance panuje.

Pro a proti ČRo plus: Boj o Senát na Praze 9

11 Duben, 2019 - 09:00
O přízeň voličů se utkají vítěz prvního kola a starosta Prahy 9 Jan Jarolím (ODS) a scenárista David Smoljak, který kandiduje za Starosty a nezávislé (STAN). Jan Jarolím považuje Senát za důležitou pojistku demokracie a chtěl bych v něm hájit celospolečenské zájmy, které přesahují problematiku pražských městských částí. Jako senátor by se chtěl zabývat tématem životního prostředí a místního rozvoje, kterému se po studiu krajinného bioinženýrství profesně věnoval.

Brexit bude

11 Duben, 2019 - 05:30
Britové z Evropské unie nakonec vystoupí. Musí. A kdybychom se my nestali před patnácti lety členy, nejspíš bychom zůstali neperspektivní, chudší periférií Evropy, říká analytik Ondřej Krutílek.

Události, komentáře: Stavba dálnic

10 Duben, 2019 - 22:00
Největší dopravní uzavírka letošního roku začne v sobotu – desítky tisíc řidičů omezí na měsíc a půl. Jde o křížení dálnice D1 a Pražského okruhu. Výstavba a kvalita české dálniční sítě – druhé téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

Stránky