Agregátor zdrojů

K prezidentské debatě, která nebyla debatou

Virtually - 22 Leden, 2018 - 14:11

Kdo očekával, pod vlivem zpráv a komentářů v našich mediích blábolící lidskou trosku, byl nutně zklamán. Prezidenta Zemana diváci viděli v debatě, která se nakonec ukázala být zajímavým rozhovorem s mužem, který kontroluje nejen své nervy, ale i témata rozhovoru.

číst dál

Merkelová - jak vládnout beze stop

Virtually - 21 Leden, 2018 - 23:23

Zdá se tedy, že vláda Angely Merkelové systematicky (a v rozporu se zákonem) utajuje okolnosti svých rozhodnutí. Takže můj článek by se měl spíše jmenovat: „Jak vládnout bez důkazů“. Když se totiž nelze dopátrat okolností a podrobností vládních rozhodnutí tak za ně nikdo nemůže být činěn odpovědným.

číst dál

Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?

Virtually - 21 Leden, 2018 - 23:21

Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem. Šéfka činohry Jihočeského divadla doslova uvedla: „Váhala jsem, jestli volit srdcem nebo rozumem. Nakonec jsem volila srdcem, tak snad jsem udělala dobře.“

číst dál

Za obzorem zdevastované ČR svítá, pokrokový západ drží zotročeným obyvatelům palce

Virtually - 21 Leden, 2018 - 23:16

Tak to vypadá, že celý pokrokový svět, svět nových, světlých zítřků  je v pozoru a  drží palce té malé,  nedemokraticky znásilňované  zemi  ve středu  EU. Přeje ji, aby  už konečně shodila své okovy, aby se zbavila tyrana a nezpůsobilého opilce na Hradě.

číst dál

Otázky Václava Moravce

Zprávy ODS - 21 Leden, 2018 - 12:00
Hostem nedělního diskusního pořadu ČT Otázky Václava Moravce byl předseda ODS Petr Fiala.

Partie

Zprávy ODS - 21 Leden, 2018 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu byla první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Nejsme partner, ale alternativa ANO

Zprávy ODS - 20 Leden, 2018 - 09:00
Osloví-li ho prezident, je předseda ODS připraven pokusit se sestavit většinovou vládu. Do „sňatku“ s Babišem se ale nehrne. Na opakovaně položenou otázku LN, jestli chce být premiérem, začal Petr Fiala odpovídat až po sedmi vteřinové pauze. Podle něj výsledek parlamentních voleb, v nichž ODS skončila s citelným odstupem za ANO, nedává primární odpovědnost za sestavení vlády jeho straně. „Voliči nám nedali mandát, abychom primárně sestavovali vládu. Ukáže-li se to jako další možná cesta z krize, budu se snažit zjistit, jestli jsem schopen složit většinu,“ říká staronový předseda ODS. Trvá také na principu, že ve vládě nesmí být stíhaný politik. A to není jediná podmínka.

Tři dobré zprávy za týden – kdo by to čekal

Zprávy ODS - 19 Leden, 2018 - 20:00
Tento týden přinesl hned tři události, které naznačily pozitivní posun v dosud rozpačitém vývoji naší politické scény po říjnových volbách. Hned tři dobré zprávy v jednom týdnu - kdo by to čekal.

Občanská demokratická strana odevzdala závěrečnou zprávu o financování volební kampaně na ÚDHPSH

Zprávy ODS - 19 Leden, 2018 - 11:15
Občanská demokratická strana dnes odevzdala zprávu o financování volební kampaně pro volby do Poslanecké sněmovny Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí. Splnila tak všechny náležitosti, které jí v souvislosti s volební kampaní ukládá zákon.

Obrana a bezpečnost - Nutné koncepční změny.

Zprávy ODS - 19 Leden, 2018 - 08:11
Jsme národem fotbalových trenérů, manažerů a kritiků čehokoliv. Já jsem v poslední době kritikou také nešetřil, a to zejména směrem k nejrůznějším proklamacím a publikovaným tvrzením o realizaci reformy policie či deklarovaného statutu bezpečnosti České republiky prostřednictvím nejrůznějších prohlášení těch, kteří by se problematikou bezpečnosti měli zabývat co nejpodrobněji a nejzodpovědněji.

Máte slovo: Omezuje vás protikuřácký zákon?

Zprávy ODS - 18 Leden, 2018 - 20:00
Hostem diskusního pořadu České televize Máte slovo byl místopředseda poslaneckého klubu ODS a předseda sněmovního ústavně právního výboru Marek Benda.

Události, komentáře: Dublinský systém

Zprávy ODS - 17 Leden, 2018 - 22:00
Premiér v demisi Andrej Babiš odmítl tvrzení Tomia Okamury, že je Česko v ohrožení. Hnutí SPD si ve sněmovně vynutilo přednostní projednání reformy evropského azylového systému - mechanismus na přerozdělování migrantů chce odmítnout jako celek. Na mandátu vládě pro jednání s EU se nakonec vzácně shodlo všech 9 parlamentních stran. Babiš se nechal slyšet, že jeho vláda udělá vše proti povinným kvótám. Téma Událostí, komentářů pro místopředsedu poslaneckého klubu ODS Jana Bauera.

Nové cíle EU pro obnovitelné zdroje energie přijdou Česko na stovky miliard

Zprávy ODS - 17 Leden, 2018 - 14:00
Energetická účinnost se má do roku 2030 zvýšit o pětatřicet procent a stejně tak podíl obnovitelných zdrojů má za stejné období vzrůst na pětatřicet procent. Na nové podobě energetiky se ve středu shodla většina europoslanců. Pokud by taková pravidla odsouhlasily i členské státy, pro Česko to podle místopředsedy ODS Evžena Tošenovského bude znamenat vážnou ekonomickou i ekologickou hrozbu.

Účast ve vládě není pro ODS téma

Zprávy ODS - 17 Leden, 2018 - 10:00
Prezident by měl s dalším pokusem na sestavení vlády pro Andreje Babiše počkat na výsledek druhého kola volby hlavy státu, říká předseda ODS Petr Fiala.

Události, komentáře: Babišova vláda bez důvěry

Zprávy ODS - 16 Leden, 2018 - 22:00
Menšinová vláda Andreje Babiše nezískala důvěru Poslanecké sněmovny. Kabinet podpořilo jen 78 poslanců z klubu hnutí ANO, proti bylo 117 zákonodárců z ostatních osmi sněmovních stran. Premiér počítá s tím, že kabinet podá demisi už zítra na svém jednání a hned poté začne vyjednávat o vládě nové. Debata zabrala ve sněmovně asi hodinu a půl - navázala na celodenní program z minulé středy. Mnozí politici označili výsledek za selhání premiéra a jeho prohru. Jaká budou jednání o druhém pokusu? A jak se do nich promítne možné vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání? Hlavní téma Události, komentářů pro předsedu poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjuru.

Andrej Babiš při skládání vlády selhal. Za tři měsíce od voleb se v jednání nikam neposunul

Zprávy ODS - 16 Leden, 2018 - 13:30
Občanští demokraté chtějí co nejrychlejší hlasování o důvěře vládě. V něm budou hlasovat proti důvěře. ODS považuje postup Andreje Babiše a hnutí ANO za skandální a očekávané nevyslovení důvěry jeho vládě vidí jako velkou prohru a politické selhání předsedy vlády.

Zeman contra Kdokoliv

Virtually - 16 Leden, 2018 - 10:53

Měl jsem štěstí, protože jsem v prvním kole mohl podpořit kanditáta, pro kterého jsem byl jak srdcem tak i hlavou. Znám totiž schopnosti a názory Jiřího Hynka tak dobře jako málokdo. A zároveň je mi i lidsky velmi blízký. Uznávám, že jsem byl v záviděníhodné situaci. A proto rozumím těm, kteří volili takříkajíc „břichem“.

číst dál

Prohlášení Václava Klause k výsledkům 1. kola prezidentské volby

Virtually - 16 Leden, 2018 - 10:50

Chtěl bych ocenit všechny voliče, kteří se nenechali zastrašit militantní protizemanovskou propagandou a dali svůj hlas dnešnímu prezidentovi. Tím prokázali, že jim jde o naši zemi, ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu.

číst dál

Utopeni v želé

Virtually - 16 Leden, 2018 - 10:48

Žijeme v době, která sama o sobě připomíná pytlík želé medvídků. Můžete střídat barvy a pokoušet se představit si ty nejroztodivnější příchutě, přesto dostanete pokaždé ten stejný tvar který je po zkousnutí čirý a prázdný.

číst dál

Miloš Zeman stmelující aneb všichni na jednoho

Virtually - 16 Leden, 2018 - 10:46

 Od nástupu Miloše Zemana do funkce prezidenta republiky jsme stále častěji a hlasitěji slýchali, že „Miloš Zeman není mým prezidentem“, „prezident Zeman rozděluje společnost“, „Zeman nám dělá ostudu v zahraničí“,“ prezident nás táhne na východ“, až po páteční výkřik „Zeman je Putinova děvka“ ve volební místnosti.

číst dál

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor