Agregátor zdrojů

Evropa odsouzena k zaostávání

Zprávy ODS - 9 hodin 56 min zpět
Ačkoli obavy ze škodlivosti geneticky modifikovaných organismů nebyly vědecky prokázány, EU má nejrigoróznější regulaci GMO na světě

Nejvíce odvádí na důchody ten, kdo vychová ekonomicky aktivní děti

Zprávy ODS - 14 Srpen, 2018 - 17:00
Koaliční vláda chce přidat tisícovku seniorům nad 85 let. ODS v Senátu navrhla, aby přídavek dostávali senioři, kteří jsou v důchodu alespoň 25 let. Podle předsedy senátorského klubu a místopředsedy ODS Miloše Vystrčila je totiž ve vládním návrhu chyba, a občanští demokraté tak navrhují, aby odpovídající zvýšení důchodů dostalo více lidí.

Události, komentáře: Výroky šéfa KSČM o srpnové invazi

Zprávy ODS - 14 Srpen, 2018 - 16:00
Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa byla srpnová invaze v roce 1968 dílem především Ukrajinců, Rusové v ní nehráli tak podstatnou roli. To alespoň řekl pro britský deník Guardian. Filipův výrok v Událostech, komentářích ČT24 okomentoval místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček.

Věřím, že naše účast v zahraničních operacích a konkrétně v Afghánistánu smysl má

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 21:00
„Pokud Afghánistán nebude stabilní, můžeme očekávat další a dlouhodobý příliv uprchlíků do Evropy. Jsem proto přesvědčena, že bychom se měli vrátit zpátky k modelu provinčních rekonstrukčních týmů a ke snaze napomoci ekonomickému rozvoji země. Nesmíme také zapomínat, že v Afghánistánu není aktivní jen Tálibán, ale na dvě desítky různých dalších organizací. Nesmíme zapomínat ani na organizovaný zločin, který má poměrně silnou základnu,“ říká předsedkyně výboru pro obranu a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

Interview ČT24

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 19:00
Hostem diskusního pořadu ČT24 byl místopředseda ODS Martin Kupka.

Reakce na komentář Václava Klause ml.

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 15:45
Od smrti českých vojáků uplynul týden a nemine dne, kdy někdo tu otevřeněji, tu zastřeněji o nich hovoří jako o žoldácích, zpochybňuje naše nasazování v zahraničí, konkrétně v Afghánistánu a naše spojenecké závazky.

Praha 2 je pro mě srdeční záležitost

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 13:00
Pokud by na mě nebo osobu v mé blízkosti někdo zaútočil, jsem připravena střílet, ale srnku ze zálohy bych zabít nedokázala, říká Jana Černochová, poslankyně ODS. Doufá, že se Česku podaří zmírnit přísné podmínky pro držení střelných zbraní, které stanovila Evropská unie.

Čest hrdinům

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 12:45
Minulý týden přinesl jednu velmi smutnou zprávu. Při plnění vojenských povinností v rámci mise NATO v Afghánistánu byli sebevražedným atentátníkem zavražděni tři čeští vojáci. Rotný Martin Marcin, desátník Kamil Beneš a desátník Patrik Štěpánek. Všichni tři byli mladí muži, plní síly a elánu. Jejich ztráta mě velmi zasáhla. Neztratili jsme totiž jen tři bezejmenné vojáky. Ztratili jsme muže, kteří byli ochotní za naši svobodu a bezpečí nasadit to nejcennější co měli, své životy. Ztratili jsme muže se srdcem na pravém místě, kteří jednali odvážně a správně. Ztratili jsme muže, pro něž byla služba vlasti tou nejvyšší prioritou.

Výročí 21. srpna 1968 a demokratické vlastenectví: Vyvěšme vlajky a buďme hrdí na svobodu

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 09:00
Osmičkové roky mají v sobě kus politické mystiky. Odehrávaly se v nich klíčové události spojené s našim národním sebeurčením a svobodou. Vděčně můžeme vzpomínat jen na rok 1918. Události let 1938, 1948 a 1968 mají tragický rozměr. O to je potřebnější si je připomínat. Nejsou výsledkem žádných numerologických zákonitostí a tajemných sil, ale mají konkrétní příčiny. Jejich pochopení je podmínkou pro to, abychom je v nějaké modifikované podobě nemuseli prožít znovu.

Zabydlování bezdomovců nepodporuji: nejdřív práce, potom bydlení

Zprávy ODS - 13 Srpen, 2018 - 07:00
Třetí rozhovor Vratislava Dostála na Info.cz s kandidáty či kandidátkami na primátora Brna. Po lídrech TOP 09 a Pirátů, tedy dvou subjektů, které jsou v končícím volebním období součástí koalice, si můžete přečíst rozhovor s Markétou Vaňkovou, která povede v podzimních volbách kandidátku nejsilnější opoziční formace, tedy ODS. V rozhovoru nám mimo jiné prozradila, že v sociální politice preferuje princip zásluhovosti a že tudíž nesouhlasí s projektem zabydlování bezdomovců, který Brno začalo v posledních dvou letech realizovat. „Projekt zabydlování bezdomovců bych zcela jistě nepodporovala. Z velké většiny jde o drogově závislé osoby, o lidi, kteří mají například tendence k sebevraždám, a nepovažuji za bezpečné tyto osoby zabydlovat do domů mezi slušné, pracující a platící nájemce,“ vysvětluje.

Události, komentáře: Daň z tabáku

Zprávy ODS - 10 Srpen, 2018 - 22:00
Příjmy státu ze spotřební daně u tabákových výrobků začaly klesat. Letos do konce července úřady vybraly 31 miliard a 320 milionů korun. O 340 milionů míň než před rokem. Samotná sazba se průběžně zvyšuje. Vloni podle Státního zdravotního ústavu kouřil v Česku každý čtvrtý obyvatel, postupně jich ale ubývá. Je to dobrá nebo špatná zpráva? A jak si stát poradí s alternativami, ze kterých se daně neplatí? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro ekonomického experta a místopředsedu poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka.

Superhrubá mzda byla chyba. Nepovažuji za logické, aby lidé platili daně z daní

Zprávy ODS - 10 Srpen, 2018 - 17:00
Před deseti lety ODS zavedla superhrubou mzdu. Teď ji chce zrušit a zavést 15% daň z hrubého platu. Proč? A kolik by stála jimi navrhovaná změna? Téma Dvaceti minut Radiožurnálu pro poslance a ekonomického experta ODS Jana Skopečka.

Současná zemědělská politika devastuje naši krajinu

Zprávy ODS - 10 Srpen, 2018 - 09:00
Jsem moc ráda, že se v této době velkých veder a nedostatku vody diskutuje o tématu, jak se suchu bránit a jak zadržet vodu v krajině. Bohužel ministr životního prostředí do této diskuze přispěl absurdním návrhem na „znárodnění“ soukromých studen pro potřeby obce. To nechám raději bez komentáře. Na celý problém se musíme spíše podívat v širších souvislostech.

Události ČT: Senátní důchodový návrh

Zprávy ODS - 9 Srpen, 2018 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu předseda senátorského klubu ODS a místopředseda strany Miloš Vystrčil.

Vládní návrh na zvýšení důchodů je padlý na hlavu

Zprávy ODS - 9 Srpen, 2018 - 15:15
Sněmovna se 22. srpna mimořádně sejde kvůli zvýšení důchodů. Senátor Miloš Vystrčil (ODS) totiž navrhl, aby všichni senioři, kteří jsou v důchodu 25 let a více, dostali tisíc korun navíc. Koalice ČSSD a ANO chce ale přidat tisícovku seniorům, kterým je 85 let a více. Vystrčil Novinkám v rozhovoru řekl, že vládní návrh je padlý na hlavu.

ODS: Do Poslanecké sněmovny jsme předložili zrušení superhrubé mzdy a zavedení jediné 15% daně z hrubé mzdy

Zprávy ODS - 9 Srpen, 2018 - 14:00
Občanská demokratická strana předložila do Poslanecké sněmovny návrh novely zákona o dani z příjmů, kterým se ruší superhrubá mzda a zavádí jediná 15% sazba z hrubé mzdy. Plní tak další z předvolebních slibů a otevírá cestu ke zvýšení čistých mezd všech zaměstnanců o 7 %.

Lidé volili nové tváře a opakovaně spadli do bahna

Zprávy ODS - 9 Srpen, 2018 - 09:00
Poptávka po nových tvářích v politice je u konce. Myslí si to alespoň kandidát ODS na pražského primátora Bohuslav Svoboda. „V tuto chvíli voliči nehledají někoho nového, ale někoho, kdo je solidní, komu se dá věřit a za kým je kus životní práce,“ vysvětluje, proč strana vybrala do čela kandidátky právě jeho. O primátorské křeslo přišel před pěti lety. Co by dnes dělal jinak? „Když jsem na magistrátu začínal, tak jsem byl přesvědčen o tom, že turistický ruch je vrcholem toho, co Praha musí udělat. Dnes si myslím, že turistický ruch už je na hraně možností a že nám začíná vytlačovat Pražany,“ říká v rozhovoru pro INFO.CZ.

Události, komentáře: Směrnice EU o omezení plastů

Zprávy ODS - 8 Srpen, 2018 - 22:00
Senát by měl podle svého výboru pro životní prostředí podpořit unijní zákaz či omezení některých jednorázových plastových výrobků. Na rozdíl od vlády výbor doporučil i zákaz plastových vatových tyčinek, u nichž lze plast nahradit upraveným papírem či bavlnou. Senát tak souhlasí s navrhovanou směrnicí Evropské unie. Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu senátorského klubu a místopředsedu strany Miloše Vystrčila.

Naším ideálem je Evropská unie více rychlostí

Zprávy ODS - 8 Srpen, 2018 - 21:00
Hospodářské noviny publikovaly článek a komentář o evropské politice ODS. Hlavním motivem bylo, že se tato strana pokouší setřást „euroskeptickou“ nálepku, aby přilákala „proevropské“ voliče.

Jana Černochová uctila památku vojáků padlých v Afghánistánu

Zprávy ODS - 8 Srpen, 2018 - 18:00
První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně výboru pro obranu PS PČR Jana Černochová se spolu s dalšími představiteli státu včera zúčastnila ceremoniálu při příležitosti příletu letounu s ostatky tří českých vojáků, kteří padli v neděli v Afghánistánu v důsledku sebevražedného útoku.

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor