Agregátor zdrojů

Vládě budeme ze Senátu nepochybně komplikovat život

Zprávy ODS - 5 hodin 1 min zpět
Občanská demokratická strana se se po loňských sněmovních volbách nadechla a začíná podávat zajímavé výkony. Uspěla v právě skončeném klání o radnice (ve čtyřech statutárních městech včetně Brna a Plzně bude mít primátora, v dalších je součástí koalice) a to senátní vyhrála. Její předseda Petr Fiala nešetřil při rozhovoru s Deníkem úsměvy, z upevňování pozice na pravoboku má zřetelnou radost. Zároveň ho těší, že se jím prokazuje platnost poučky o pravolevém dělení politické scény a úloze tradičních stran.

Prezident mluví jako dlaždič, premiér ignoruje volby. Zkusme i tak oslavit 100. výročí s hrdostí

Zprávy ODS - 8 hodin 24 min zpět
Do 28. října, dne stého výročí naší samostatnosti a suverenity, zbývá sotva týden. Atmosféra je zvláštní, slavností zatím ne. Prezident republiky se nám snaží v éteru dokázat, že umí mluvit hůře než ten pověstný dlaždič. Předseda vlády, namísto toho, aby šel volit, mává lidem od moře a prohlašuje, že volby, které nevyhraje, jsou zbytečné a nezajímají ho. Prezident napadá náš ústavní systém a jeho osobní zášť a osobní zájmy překrývají význam dne, ke kterému se vztahují emoce celých generací. Dne, s nímž lidé oprávněně spojují ideály svobody, demokracie a státnosti. Je velmi těžké to všechno ignorovat a nenechat se znechutit – ale je třeba se o to pokusit.

Žádným údajným otcem brněnské koalice nejsem

Zprávy ODS - 9 hodin 16 min zpět
Reakce Pavla Blažka na komentář šéfredaktora Lidových novin Ištvána Léka.

Partie

Zprávy ODS - 21 Říjen, 2018 - 11:00
Hostem nedělní Partie by místopředseda ODS Martin Kupka.

Překrucování migrační krize

Zprávy ODS - 20 Říjen, 2018 - 09:00
Masové migraci do Evropy otevřeli vrata politici, kteří vyrostli na idejích revolucionářů z pařížských barikád konce 60. let minulého století. Až příchod lidí typu Viktora Orbána a Sebastiana Kurze pomohl změnit jejich zničující kurz. 

Rozstřel iDnes.cz

Zprávy ODS - 18 Říjen, 2018 - 12:45
Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

Rodinné farmy jsou optimální formou zemědělského podnikání

Zprávy ODS - 18 Říjen, 2018 - 00:52
Na způsobech řešení řady problémů, které se týkají zemědělství a venkova, panuje většinová shoda mezi Asociací soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) a ODS. Zástupci obou stran to konstatovali po jednání expertního týmu ODS pro zemědělství a venkov tento týden.

Musíme podporovat malé zemědělce, proto podpoříme zastropování přímých plateb

Zprávy ODS - 17 Říjen, 2018 - 13:28
Senátoři za ODS nepodpoří novelu zákona o volbách do Senátu, potvrdil předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil. Na tiskové konferenci se občanští demokraté věnovali především evropským tiskům. Miloš Vystrčil poukázal na nedostatky víceletého finančního rámce. Senátor Zdeněk Nytra podpořil zastropování přímých plateb zemědělcům a místopředseda Senátu Jaroslav Kubera varoval před institutem takzvané kvalifikované menšiny v rozhodování EU.

Zeman by měl přibrzdit, s likvidací Senátu jsme mu skočili na špek

Zprávy ODS - 17 Říjen, 2018 - 13:00
Hostem Martina Veselovského v DVTV byl místopředseda Senátu Jaroslav Kubera.

Vláda stále mluví o zjednodušení stavebního řízení, ale skutek utek.

Zprávy ODS - 17 Říjen, 2018 - 10:39
Vláda měla dnes mimořádnou příležitost podpořit zjednodušení stavebního řízení a vypustit zbytečnou administrativu v podobě tzv. závazného stanoviska orgánu územního plánování. Ulehčila by tak život mnoha stavebníkům, kteří na mnoha místech čekají zbytečně několik měsíců na jedno zbytečné razítko. Vláda sice mluví o tom, jak musíme všechno zjednodušit, dělá ale pravý opak. Mimořádnou příležitost ke zkrácení stavebního řízení nevyužila a návrh poslanců ODS a STAN zamítla.

Události, komentáře

Zprávy ODS - 16 Říjen, 2018 - 22:00
Hostem Událostí, komentářů byl europoslanec Jan Zahradil.

Události, komentáře

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 22:00
Hostem Událostí, komentářů byl primátor Mladé Boleslavi a senátor Raduan Nwelati.

ODS aneb jistota na pravici

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 19:00
Uplynulý týden přinesl druhé kolo senátních voleb a s ním i famózní úspěch ODS. Z 11 senátorů, kteří postoupili do druhého kola, jich uspělo hned 10.

Interview ČT24

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 18:28
Hostem Interview ČT24 byl místopředseda Senátu Jaroslav Kubera.

Reakce na mediální útoky pana Čižinského vůči ODS

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 16:00
Nemám ve zvyku reagovat na osobní výpady politických konkurentů ODS. To, co však v posledních dnech předvádí v médiích Jan Čižinský, mě k tomu bohužel nutí. Jeho výpady proti ODS a proti mně osobně jsou nedůstojné dospělého muže a podlé. Praha po letech chaosu v režii koalice ANO, ČSSD, KDU-ČSL (mateřská strana pana Čižinského), STAN a Strany zelených potřebuje efektivní vládu, ne osobní výpady. Politici mají řešit problémy občanů, ne se neustále osobně napadat. Mlčet k lživým výpadům pana Čižinského už ale nebudu.

EET přes Senát? Zapomeňte

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 10:00
Nejsilnější opoziční strana připravuje novou frontu. Proti vládě chystá kanonádu ze Senátu, naznačuje předseda ODS Petr Fiala.

Kubera by byl logická volba

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 09:15
„Je tradice, že nejsilnější klub má předsedu horní komory, a podle síly klubů se odvíjí uspořádání vedení Senátu,“ říká v rozhovoru pro deník Právo předseda ODS Petr Fiala.

Přínos voleb? Končí období mýtů o zázračném talentu levicového ANO

Zprávy ODS - 15 Říjen, 2018 - 09:00
Nejen ve sportu, ale i v politice se občas používá úsloví „sláva vítězům, čest poraženým“. Vztahuje se ovšem na souboje, které jsou vedeny a taky ukončeny čestně.

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor