Agregátor zdrojů

Je to závazek vůči těm, kteří našli moje jméno na druhé straně lístku

Zprávy ODS - 19 Listopad, 2017 - 20:00
„Pokusím se zhostit mandátu co nejlépe. Je to i závazek vůči lidem, kteří našli moje jméno na druhé straně volebního lístku,“ říká v rozhovoru pro Český rozhlas Plus nový poslanec Martin Kupka z ODS. Jeho zvolení oznámil Nejvyšší správní soud poté, co přepočítal volební hlasy z poloviny okrsků ve Středočeském kraji. Do povolebního dění v neděli zasáhl verdikt Nejvyššího správního soudu. Díky podnětu voliče Tomáše Nováka přepočítal preferenční hlasy v 915 okrscích Středočeského kraje. Pochybení zjistil u nejméně 200 z nich. Poté ohlásil, že poslancem bude starosta obce Líbeznice a také místopředseda ODS Martin Kupka. Ten byl na 31. místě kandidátky a nahradí Petra Bendla, který byl na kandidátce čtvrtý.

Výsledek přepočtu hlasů je pro mě závazkem

Zprávy ODS - 19 Listopad, 2017 - 15:16
Komentář místopředsedy ODS Martina Kupky k výsledku přepočtu volebních hlasů Nejvyšším správním soudem.

17. listopad

Virtually - 17 Listopad, 2017 - 23:22

Vůbec mně nedojímají politici našich "demokratických stran", kteří píší články a poskytují rozhovory o 17. listopadu a o tom, jak jsme se zbavili totality a vybojovali si svobodu, a při tom podporují, nebo alespoň mlčí k 

číst dál

Demokracii budeme mít tak dlouho, jak budeme chtít

Zprávy ODS - 17 Listopad, 2017 - 08:00
Vyjádření předsedy ODS Petra Fialy k dnešnímu výročí událostí 17. listopadu 1989.

Nová strategie pro multikulturní indoktrinaci

Virtually - 16 Listopad, 2017 - 20:57

Je tomu již 10 let, co se multikulturní výchova stala součástí oficiální vzdělávací praxe na českých základních školách, o dva roky později se tato levicová doktrína prosadila také na gymnáziích.

číst dál

Děkujeme, litujeme, odcházíme! Ale není už pozdě?

Virtually - 16 Listopad, 2017 - 20:16

V pondělí 13. listopadu 2017 uběhlo již pět měsíců ode dne, kdy Institut Václava Klause vydal  „Prohlášení Václava Klause a IVK“ k nepřijatelnému zacházení Evropské unie s Českou republikou.

Prohlášení sestává pouze ze šesti bodů. Přesto je v něm  vyjádřeno vše podstatné, co lze o současných vztazích České republiky a Evropské unie říct.

číst dál

Daniel Cole: Hadrový panák

Virtually - 16 Listopad, 2017 - 20:09

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit.Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele.

číst dál

90′ ČT24 na téma ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny

Zprávy ODS - 16 Listopad, 2017 - 20:00
Hostem diskusního pořadu 90´ ČT24 na téma ustavující schůze nové Poslanecké sněmovny byla poslankyně a bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

Babiš politiku krájí jako salám

Zprávy ODS - 16 Listopad, 2017 - 18:00
Vítěz voleb hnutí ANO zatím nemá vůbec vůli jakoukoli koalici tvořit a postupuje salámovou metodou. První kolečko je zvolení Radka Vondráčka předsedou sněmovny, každé Andrej Babiš zaplatí drobnými ústupky stranám ochotným ho podpořit. Stejně bude pokračovat dál při obsazování výborů a jednání o vládě. "Chápu, že pan Babiš je tím pádem vysmátý, co by se stresoval. Ale nejsem si jista, že je tahle strategie dlouhodobě udržitelná," myslí si místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija v rozhovoru pro on-line deník TÝDEN.CZ.

Demokratický blok: Nebudeme nečinně přihlížet tomu, jak ANO netransparentně jedná-nejedná

Zprávy ODS - 16 Listopad, 2017 - 14:00
Andrej Babiš se v inzerci v tisku chválí, že „maká na vládě“. Já nic takového nevidím. Zato vidím jeho snahu ve spolupráci s prezidentem Zemanem protlačit za každou cenu menšinovou vládu ANO. O získání většiny v Poslanecké sněmovně se ani nesnaží.

O přerozdělování migrantů radši za zavřenými dveřmi, vzkázali europoslanci

Zprávy ODS - 16 Listopad, 2017 - 13:00
Dalekosáhlé změny unijních pravidel pro žadatele o azyl se nemají dohadovat veřejně na plénu Evropského parlamentu, ale raději za zavřenými dveřmi, jen mezi několika zástupci z unijních institucí. Ve Štrasburku o tom rozhodla většina poslanců tvořená lidovci, socialisty a liberály.

Události, komentáře: Demokratický blok

Zprávy ODS - 15 Listopad, 2017 - 22:00
Jednotný postup a společné kandidáty na sněmovní výbory si slíbily 4 sněmovní strany – ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Spojuje je i neochota volit za předsedu Radka Vondráčka z hnutí ANO, čemuž ale nemohou zabránit, protože dohromady složí jen 48 poslanců. Výčet členů „Demokratického bloku“ ale ještě nemusí být konečný. Otevřené dveře prý mají i ČSSD a Piráti. Ti ale zájem vstoupit neprojevili. Další strany, hlavně SPD a ANO pakt zkritizovaly. Podle Andreje Babiše se tak brání systém, který tu fungoval 25 let. Jak chce nová formace postupovat? Na co všechno se vztahuje dohodnutá spolupráce? Jaké šance ve Sněmovně má a jak chce jednat s dalšími stranami? Téma Událostí, komentářů pro předsedu ODS Petra Fialu.

Babiš to dělá jako když pejsek a kočička pekli dort

Zprávy ODS - 15 Listopad, 2017 - 20:00
Babiš nemá ve vládě co dělat, uvedla v rozhovoru pro TÝDEN.CZ poslankyně Miroslava Němcová. Vysvětlila, proč strana občanští demokraté jsou proti Babišově vládě a jak vnímá dosavadní vyjednávání o nové vládě.

Duel Seznam.cz: Druhý pokus o sestavení vlády bychom vzali

Zprávy ODS - 15 Listopad, 2017 - 14:00
Kandidát hnutí ANO Radek Vondráček má křeslo předsedy Poslanecké sněmovny už téměř jisté. Jeho jediný protikandidát šéf ODS Petr Fiala před pár hodinami z volby odstoupil. Téma Duelu Seznam Zpráv.

Babiš chce absolutní moc

Zprávy ODS - 15 Listopad, 2017 - 13:00
Mirek Topolánek má na rozdíl od dalších konkurentů současné hlavy státu politické zkušenosti a zřetelné názory, dokáže Zemanovi s Babišem čelit. ParlamentnímListům.cz to řekl šéf ODS Petr Fiala. Chválil si spolupráci se Stranou soukromníků ČR, vyjádřil se ke kritickým názorům exprezidenta Václava Klause na svou adresu a konstatoval, že Andreji Babišovi podle něho jde o absolutní moc. Té chce prý docílit předčasnými volbami.

Společně s KDU-ČSL, TOP 09 a STAN vytváříme Demokratický blok pro volby orgánů Poslanecké sněmovny

Zprávy ODS - 15 Listopad, 2017 - 10:30
ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN se dnes dohodly na společném postupu při volbě orgánů Poslanecké sněmovny, ve formě sdružení s názvem „Demokratický blok“. Sdružené poslanecké kluby zastupují 27,61 % voličů, tedy 1,4 milionů hlasů. Poslanecké kluby budou společně postupovat ve většinových volbách a nominovat do nich společné kandidáty. Demokratický blok bude usilovat o předsednictví sedmi výborů (Bezpečnostního výboru, Výboru pro obranu, Mandátového a imunitního výboru, Školského výboru, Ústavně právního výboru, Zahraničního výboru a Hospodářského výboru), předsednictví čtyř komisí (Stálé komise pro kontrolu činnosti BIS, Stálé komise pro kontrolu činnosti VZ, Stálé komise pro kontrolu použití odposlechů a záznamu telekomunikačního provozu a Stálé komise pro kontrolu činnosti FAÚ). Sdružené poslanecké kluby budou hledat společné postoje i k personálním nominacím ostatních klubů.

Řešením není blokáda, ale narovnání pravidel

Zprávy ODS - 14 Listopad, 2017 - 16:10
Zítra zasáhne obyvatele Prahy v krátké době už druhá protestní akce taxikářů proti alternativním přepravcům. Řidiči taxíků oprávněně kritizují neférovou regulaci a nečinnost vedení metropole. ODS ale nesouhlasí s formou protestu. Řešení vidí ve změně regulace, která taxikářům ubere zbytečné povinnosti a alternativním službám dá jasná pravidla.

Pravomoci vlády bez důvěry je třeba omezit. Neměla by přijímat žádná vážná rozhodnutí

Zprávy ODS - 14 Listopad, 2017 - 15:00
Andrej Babiš a vítězné hnutí ANO se od samého začátku povolebního vyjednávání nepokouší o sestavení koaliční vlády s podporou Poslanecké sněmovny. Situaci mu výrazně ulehčuje i Miloš Zeman, který oznámil, že vláda bez důvěry může vládnout klidně 4 roky. Občanští demokraté proto na nejbližší možné schůzi Poslanecké sněmovny navrhnou usnesení, které zaváže vládu k tomu, aby se zdržela všech kroků nad rámec běžné správy jednotlivých resortů. Chystají se také předložit návrh zákona, který pravomoci vlády bez důvěry výrazně omezí.

Budeme bránit všem snahám o oslabení či duplikaci struktur NATO. PESCO nesmí vést ke vzniku evropské armády

Zprávy ODS - 14 Listopad, 2017 - 12:00
Končící premiér Sobotka doslova křepčí kolem včerejšího připojení se České republiky ke Stálé strukturované spolupráci (PESCO) zemí Evropské unie. Prohloubení obranné spolupráce evropských zemí je již tradičně určitým fetišem pana premiéra a sociální demokracie, za kterým nevidí jiný cíl než vznik společné evropské armády, což kategoricky odmítáme.

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor