Agregátor zdrojů

Superdebata Českého rozhlasu

Zprávy ODS - 24 Květen, 2019 - 12:30
Radiožurnál a Český rozhlas Plus odvysílaly superdebatu, které se zúčastnilo osm zástupců stran a hnutí s největší šancí uspět ve volbách. Debata v pražském Centru architektury a městského plánování (CAMP) začala ve 12.30 a skončila minutu před otevřením volebních místností. Pozvání do superdebaty přijali Jan Zahradil (ODS), Dita Charanzová (ANO 2011), Marcel Kolaja (Česká pirátská strana), Pavel Poc (ČSSD), Arťom Korjagin (KSČM), Pavel Svoboda (KDU-ČSL), Jiří Pospíšil (STAN s regionálními partnery a TOP 09), Ivan David (SPD – Tomio Okamura).

Předvolební superdebata České televize o vztahu národní a unijní politiky

Zprávy ODS - 23 Květen, 2019 - 20:00
Ohrožují bezpečnost českých občanů teroristé, migranti nebo hrozby z kyberprostoru? O tom debatovali lídři politických stran zastoupených ve sněmovně v poslední ze tří velkých večerních debat před eurovolbami, které vysílala ČT. Hosty byli předsedové Petr Fiala (ODS), Andrej Babiš (ANO), Vít Rakušan (STAN), Jiří Pospíšil (TOP 09), Vojtěch Filip (KSČM), Marek Výborný (KDU-ČSL), Ivan Bartoš (Piráti), Tomio Okamura (SPD) i Jan Hamáček (ČSSD). Diskusi moderovala Světlana Witowská.

Podvodné jednání nebudeme tolerovat, chceme mimořádné jednání zastupitelstva

Zprávy ODS - 23 Květen, 2019 - 18:32
Zastupitelské kluby ODS a ANO nehodlají tolerovat podvodné jednání radních za hnutí Praha Sobě, TOP 09, STAN a Pirátů, a proto svolávají mimořádnou schůzi pražského zastupitelstva. Opozice chce od radních vysvětlení k důvodnému podezření z falšování zápisu z jednání pražské rady.

Místo individuální pomoci potřebným vláda rozdává všem. Svoláváme mimořádnou schůzi

Zprávy ODS - 23 Květen, 2019 - 09:36
​​​​​​​ODS je jednou ze stran, které připojily podpisy pod žádost o svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny. Poslanci na ní chtějí mluvit o selhání vlády ve financování sociálních služeb. Podle předsedy ODS Petra Fialy si vláda místo péče o skutečně potřebné raději kupuje voliče např. jízdným zdarma.

Klaus nám žádný hlas nesebere

Zprávy ODS - 23 Květen, 2019 - 09:15
V evropských volbách je třeba hlasovat pro reformy, které unie nutně potřebuje, říká šéf ODS Petr Fiala. Šance na změnu podle něj stoupá. V minulých volbách do Evropského parlamentu dostala ODS necelých 7,7 procenta hlasů a získala dva mandáty, což ji zařadilo až na šesté místo mezi českými stranami. Teď si šéf občanských demokratů Petr Fiala troufá na mnohem lepší výsledek, ve víkendových volbách chce získat čtyři mandáty. Věří také, že se unie posune ke změnám a výrazně posílí vliv frakce evropských konzervativců a reformistů, kterou vede občanský demokrat Jan Zahradil.

Andrej Babiš na okraji propasti

Zprávy ODS - 23 Květen, 2019 - 09:09
Soudě podle předvolebních sloganů, náš trestně stíhaný premiér Babiš chce „tvrdě a nekompromisně“ ochránit ČR před Bruselem a zreformovat celou Evropskou unii. Připomeňme, že vláda, v níž byl vicepremiérem, prohrála souboj o migrační kvóty. Připomeňme, že jeho současní ministři ztrácí na evropské Radě jeden souboj za druhým, naposledy při boji proti dvojí kvalitě potravin. Připomeňme, že jeho europoslanci sedí v politické skupině, která otevřeně prosazuje budování centralizovaného evropského superstátu. Jako vždy se zkrátka slova Andreje Babiše rozcházejí s realitou.

ODS Praha: Rada musí rychle vyjednat peníze na Metro D

Zprávy ODS - 23 Květen, 2019 - 08:59
Občanští demokraté podporují výstavbu nové linky metra, město ale podle nich musí mít vyřešené její financování. ODS dále upozorňuje na to, že radní zfalšovali zápis z jednání o zakázce na opravu Libeňského mostu a budou chtít na zastupitelstvu vysvětlení. Pražští zastupitelé za ODS se budou ptát také na situaci kolem nemocnice Na Františku a na postup v případě sociálního Domova Zvíkovecká kytička.

TV Nova: Superdebata lídrů eurokandidátek

Zprávy ODS - 22 Květen, 2019 - 21:00
Už za dva dny budou Češi volit poslance do Evropského parlamentu. Portál TN.cz a TV Nova proto přinesla závěrečnou superdebatu lídrů kandidátek osmi parlamentních stran. Po měsíci se lídři kandidátek osmi parlamentních stran znovu sešli v superdebatě na webu TN.cz a Nova 2. Moderátor Rey Koranteng se politiků ptal na aktuální témata i na to, čeho chtějí strany v Europarlamentu dosáhnout. Za hnutí ANO přišla diskutovat Dita Charanzová, za Českou Pirátskou stranu Marcel Kolaja a za ČSSD Pavel Poc. KSČM reprezentovala Kateřina Konečná, KDU-ČSL Pavel Svoboda a ODS Jan Zahradil, který je zároveň kandidátem na šéfa Evropské komise. Oproti dubnové superdebatě nastaly tentokrát dvě personální změny. Postoje SPD hájil lídr kandidátky Ivan David. Za Spojence pro Evropu, což je koalice TOP 09, STAN, Zelených a regionálních uskupení, dorazil Stanislav Polčák, který je na kandidátce jako zástupce STAN druhý.

Interview ČT24

Zprávy ODS - 22 Květen, 2019 - 18:30
Hostem diskusního pořadu Interview ČT24 byl místopředseda ODS Martin Baxa.

ODS: O víkendu se lidé mohou zasadit o hezčí zem

Zprávy ODS - 22 Květen, 2019 - 16:56
​​​​​​​Občanští demokraté zakončili předvolební kampaň na Ladronce. V pražském parku proběhla ve středu akce, kterou symbolicky vyvrcholila kampaň ODS před volbami do Evropského parlamentu. Nejsilnější opoziční strana chtěla na příkladu řepkového pole ukázat, že dosavadní způsob rozdělování zemědělských dotací neprospívá krajině a upřednostňuje velké koncerny. Jako kontrast k takovému ničení krajiny si pak mohli návštěvníci odnést květináč s květinami nebo zeleninou, které si sami zasadili. Heslem akce bylo „Sázím na hezčí zem!“. Podle ODS se mohou občané o hezčí zem zasadit nejen dnes na Ladronce, ale především u voleb, které proběhnou už tento pátek a sobotu.

DVTV: Oligarcha Babiš nám vykrádá program, Piráti jsou amatéři a o EU moc nevědí

Zprávy ODS - 22 Květen, 2019 - 11:00
Andrej Babiš je konzumentem velké porce evropských dotací, proto chce tohle téma zakrýt, tvrdí lídr kandidátky ODS pro volby do Evropského parlamentu Jan Zahradil. Kritizuje taky údajnou nezkušenost Pirátů. Když poslouchám pana Kolaju, tak mám chuť opravovat jeho faktické nedostatky, říká Zahradil. O reformě EU mluvíme 15 let a věřím, že se po těchto volbách dostaneme do pozice, kdy ji konečně budeme moci prosazovat, dodává.

Volební mapa se mění, roste pravděpodobnost změny

Zprávy ODS - 22 Květen, 2019 - 10:35
Předseda ODS Petr Fiala zareagoval pro deník FORUM 24 na parametry návrhu rozpočtu na příští rok. Vyjádřil se ale také k blížícím se volbám do Evropského parlamentu a k probíhající volební kampani.

ČT24: Debata lídrů eurokandidátek

Zprávy ODS - 21 Květen, 2019 - 20:00
Jak by kandidáti do Evropského parlamentu řešili migraci nebo reformu Unie? Česká televize odvysílala druhou ze tří velkých večerních debat před eurovolbami. Hosty byli lídři kandidátek Jan Zahradil (ODS), Dita Charanzová (ANO), Marcel Kolaja (Piráti) a Jiří Pospíšil (TOP 09, lídr uskupení STAN+TOP 09). Debatu moderoval Martin Řezníček.

ODS: Zdanění církevních restitucí je hanebné, přidáváme se k ústavní stížnosti

Zprávy ODS - 21 Květen, 2019 - 11:05
Senátoři KDU-ČSL a ODS podávají ústavní stížnost na zdanění církevních restitucí, které společně prosadilo hnutí Andreje Babiše, ČSSD, KSČM a SPD. Podle občanských demokratů je návrh na zdanění hanebný a snižuje spravedlnost a předvídatelnost právního řádu.

Rozhodování se přesunulo z pléna do kanceláří, to se musí změnit

Zprávy ODS - 21 Květen, 2019 - 01:02
Po Lisabonské smlouvě Evropský parlament zdánlivě schvaluje méně věcí, ale rozhodování se jen přesunulo z pléna do kanceláří, kde na něj vůbec nevidíme, říká kandidát ODS do Evropského parlamentu a analytik legislativy EU Ondřej Krutílek. To se musí změnit, dodává.

Personálních změn ve vládě už bylo tolik, že to zpochybňuje legitimitu vyjádření důvěry. Tu dostal zcela jiný kabinet

Zprávy ODS - 20 Květen, 2019 - 23:00
„Pravice usiluje o svět, kde se stát nemotá lidem do života víc, než je nezbytně nutné. Kde nechává postarat se o sebe ty, kteří to zvládají, aby o to účinněji mohl pomoci těm, kdo to z různých důvodů nezvládnou. Opakem je levice, která má snahu lidi neustále vést, ukazovat jim, jak mají žít,“ řekl v rozhovoru místopředseda ODS Martin Kupka. Tvrzení, že takové rozdělení je zastaralé, považuje za nepravdivé. Vlády odborníků totiž prý nakonec troskotají na neschopnosti politicky rozhodnout politické otázky, protože se nemají bez politického cíle a dlouhodobé hodnoty podle čeho řídit. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také sdělil, že současné výměny na postech ministrů vyvolávají pochybnosti o důvěryhodnosti celé vlády, protože ta původní měla jiné složení.

Události, komentáře: Vyšší rodičovský příspěvek

Zprávy ODS - 20 Květen, 2019 - 22:00
Dlouhodobá koaliční bitva o rodičovský příspěvek je, zdá se, vybojována. Zvýšení z 220 na 300 tisíc korun bude platit od příštího roku pro všechny děti do 4 let. Vláda na to v rozpočtu najde peníze, nadále se ale ANO a ČSSD přou o to, kdo to rodičům zařídil. Pro koho je to výhra a kdo musel politicky ustoupit? V úvodním duelu Událostí, komentářů odpoví místopředseda sněmovního výboru pro sociální věci Jan Bauer s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou.

EU nemá být školicí středisko morálky

Zprávy ODS - 20 Květen, 2019 - 18:36
Již tento pátek a sobotu si Češi zvolí jedenadvacet nových europoslanců, kteří budou příštích pět let zastupovat jejich zájmy v Evropské unii. Jaká jsou hlavní témata voleb, o co se hraje a jak má podle politiků vypadat budoucnost Evropy? TÝDEN přináší rozhovory s lídry a nejzajímavějšími lidmi z kandidátek stran, jež mají největší šanci uspět. „Evropskou unii chceme reformovat, aby nám přestala kázat, jak máme žít, co jíst a čím topit,“ říká Jan Zahradil, lídr ODS do eurovoleb a kandidát evropských konzervativců a reformistů na šéfa Evropské komise.

Dvacet minut Radiožurnálu: Demise ministra spravedlnosti nebyla dobrovolná

Zprávy ODS - 20 Květen, 2019 - 17:00
V úterý 21. května se na Václavském náměstí v Praze a na dalších místech v zemi opět sejdou tisíce lidí demonstrujících za nezávislost justice. Je tato nezávislost ohrožena, a pokud ano, je příčinou pouze nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová? Mohou demonstranti dosáhnout jejího odvolání, když se za ni staví premiér Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman? „Myslím, že ohrozit nezávislost justice je poněkud složitější než pouhá jedna výměna ministra,“ říká v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu šéf ústavně právního výboru sněmovny Marka Bendy z ODS.

Za zákaz dvojí kvality potravin měla vláda bojovat v Radě EU, kde naprosto selhala

Zprávy ODS - 20 Květen, 2019 - 11:40
​​​​​​​Reakce místopředsedkyně zemědělského výboru Veroniky Vrecionové na tiskovou konferenci předsedy ČSSD Jana Hamáčka a ministra zemědělství Miroslava Tomana k dvojí kvalitě potravin.

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor