Agregátor zdrojů

Komentář k návrhu na zrušení Fondu národního majetku

Zprávy ODS - 19 Duben, 2018 - 16:00
Vláda si dnes otevřela další cestičku k projídaní naší budoucnosti. Dokázala v prvním čtení spolu se socialisty, komunisty, ale i SPD prosadit novelu zákona o Fondu národního majetku, která má vládě dát snadnější možnost sáhnout si na rezervní peníze na tzv. privatizačních fondech. Tyto fondy byly od začátku privatizace odděleny od státního rozpočtu a přísnými pravidly čerpání chráněny před apetitem vládního rozhazování. Tyto brzdy se rozhazovačnému hnutí ANO nelíbí a chce je ze zákona odstranit.

Místo neustálých slibů a drobných změn potřebuje ČR komplexní důchodovou reformu

Zprávy ODS - 19 Duben, 2018 - 13:30
Občanští demokraté podporují nový model zvyšování důchodů, a to i přesto, že ho navrhuje vláda bez důvěry. Upozorňují ale, že řešení, které dnes projednala Poslanecká sněmovna, je nedostatečné. Podle ODS Česká republika potřebuje důchodovou reformu, poslední dvě vlády pro ni ovšem neudělaly vůbec nic. Liknavost obou vlád ohrožuje mladé lidi, kteří budou jednou v důchodu a v současné době nevědí, jakým způsobem se na něj mají připravit.

ODS: ANO mohlo odblokovat politickou situaci, místo toho zvolilo spolupráci s extremisty

Zprávy ODS - 19 Duben, 2018 - 11:25
Hnutí ANO mělo podle předsedy ODS Petra Fialy k dispozici pět „klíčů“ k odblokování politické situace v České republice, místo toho preferuje spolupráci s komunisty a extremisty. To podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury dokládá i včerejší volba předsedy stálé komise pro kontrolu GIBS, ve které opět zafungovala hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM. Občanští demokraté trvají na tom, že pokud dojde ke vzniku vlády, která bude opřena o SPD a KSČM, bude to zodpovědnost Andreje Babiše a hnutí ANO, nikoliv demokratických stran.

Dvakrát a dost. Pověření k vládě bych se nebránil

Zprávy ODS - 18 Duben, 2018 - 21:00
Já bych se vůbec nebránil pověření sestavovat vládu, říká předseda ODS Petr Fiala. Dva pokusy pro hnutí ANO musí podle něj k sestavení vlády stačit. V rozhovoru pro iDNES.cz řekl, že Andreji Babišovi jde od začátku o jednobarevnou vládu, i když dal nabídku ČSSD. Fiala připustil, že bez vynechání extrémistů demokratickou vládu bez ANO sestavit nelze.

Události ČT: Zákaz kouření

Zprávy ODS - 18 Duben, 2018 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu místopředseda Senátu PČR Jaroslav Kubera.

Zemanova medaile pro Vitáskovou. Když děláte práci, kterou máte dělat, je to odvaha?

Zprávy ODS - 18 Duben, 2018 - 00:00
Prezident Miloš Zeman oznámil, že 28. října udělí státní vyznamenání bývalé ředitelce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové. Prý ji chce ocenit za její boj proti takzvaným solárním baronům. Jenže Vitásková to dělala především z titulu výkonu své funkce. Je to dostačující důvod rozdávat metály? Navíc v den 100. výročí vzniku Československa, kdy by se čekala speciální sestava vyznamenaných.

Aréna Jaromíra Soukupa

Zprávy ODS - 17 Duben, 2018 - 21:30
Hostem diskusního pořadu Aréna Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byla 1. místopředsedkyně Alexandra Udženija.

ODS: Navazujeme na úspěšnou spolupráci se Soukromníky

Zprávy ODS - 17 Duben, 2018 - 13:00
Předseda ODS Petr Fiala a předseda Strany soukromníků Petr Bajer dnes v Poslanecké sněmovně podepsali rámcovou smlouvu pro spolupráci v komunálních a senátních volbách, které proběhnou v letošním roce. Předmětem smlouvy jsou rámcové podmínky pro vytváření předvolebních koalic na místní úrovni. Například v Ostravě bude společným kandidátem na primátora za ODS a Stranu soukromníků nezávislý senátor Zdeněk Nytra, kterého podpoří i další pravicové strany.

ČRo Radiožurnál: Vyjednávání o nové vládě

Zprávy ODS - 17 Duben, 2018 - 09:30
Hostem hlavní zpravodajské relace ČRo Radiožurnál byl předseda ODS Petr Fiala.

Schůzka s prezidentem: Chci se pana prezidenta zeptat na to, jak vidí řešení politické krize

Zprávy ODS - 17 Duben, 2018 - 09:00
Miloš Zeman v nejbližší dnech přijme hned několik šéfů politických stran. Ti na Hrad míří zejména kvůli vyjednávání o vládě a druhému pokusu na jmenování premiéra. Za prezidentem jde šéf Pirátů Ivan Bartoš, předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček. Jako prvního však Zeman ve 14:00 přijme Petra Fialu, předsedu ODS.

Chci věřit, že šlo o Murínovo svobodné rozhodnutí. Patří mu dík, že medializoval Babišův nátlak

Zprávy ODS - 17 Duben, 2018 - 03:00
Michal Murín v úterý potvrdil, že na konci dubna odejde z čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a zamíří do civilu. „Chci věřit, že je to svobodné rozhodnutí pana plukovníka,“ řekl Radiožurnálu poslanec ODS a místopředseda bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Pavel Žáček. Murín by se podle něj měl ještě dostavit před komisi pro dohled nad GIBS a zodpovědět některé otázky.

Sýrie po útoku

Zprávy ODS - 16 Duben, 2018 - 22:00
Dva dny po americko-britsko-francouzských zásazích - důraz na diplomacii. Ministři zahraničí EU znovu odsoudili užívání chemických zbraní v syrském konfliktu - vládními silami i islámskými extremisty. Hlavní odpovědnost ale připsali Bašáru Asadovi. Ke kritice zásahů proti syrským chemickým kapacitám se přidala Čína. Stálí členové Rady bezpečnosti OSN se tak rozdělili na dva tábory - tříčlenný, který nálety provedl, a Čínu s Ruskem, které je odsuzují. Rusko navíc odmítá, že manipulovalo s důkazy na místě údajného chemického útoku v syrské Dúmě. Obvinění zaznělo od amerického zástupce v Organizaci pro zákaz těchto zbraní. Její vyšetřovatelé se na zasažené místo zatím nedostali. Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu ACRE a europoslance ODS Jana Zahradila.

Odblokovat politickou krizi je snadné. Jenže Babiš chce být premiér za každou cenu

Zprávy ODS - 16 Duben, 2018 - 18:00
Předseda druhé nejsilnější politické strany v zemi Petr Fiala tvrdí, že vleklá politická krize není ani zdaleka tak zablokovaná, abychom už museli mluvit o předčasných volbách. Podle něj je zablokovaná jenom proto, že Miloš Zeman s Andrejem Babišem mají utkvělou představu, že to je právě předseda hnutí ANO, kdo musí být za každé konstelace a za každou cenu premiérem. „On ale být premiérem za každou cenu být nemusí,“ říká předseda ODS s tím, že by považoval za legitimní, pokud by prezident také s ohledem na volební výsledek pověřil ve druhém pokusu sestavením vlády někoho jiného z hnutí ANO.

Kdo uvaří žábu? Hlavními kuchaři jsou Babiš se Zemanem

Zprávy ODS - 16 Duben, 2018 - 09:00
Nejspíše znáte to podobenství o žábě. Když hodíte žábu do vařící vody, pokusí se vyskočit. Pokud ji dáte do chladné vody a tu budete postupně ohřívat, žába si toho nevšimne a nakonec se uvaří. Obraz výstižně vyjadřuje jednu ze strategií, jak dosáhnout cíle. Namísto rázného prosazení celkově nepřijatelné změny se pozvolnými a málo nápadnými kroky dosáhne zamýšleného výsledku. Takový postup se nazývá inkrementalismus a je především spojen se jménem známého amerického politologa Charlese E. Lindbloma. Lindblom nedávno zemřel v požehnaném věku sta let, ale to není důvod, proč je připomínka inkrementalismu dnes aktuální. U nás se totiž pokoušejí uvařit žábu!

Příští volby vyhraje ODS

Zprávy ODS - 16 Duben, 2018 - 08:00
Andrej Babiš a Miloš Zeman se nám snaží vnutit, že není jiná varianta než menšinová vláda ANO podporovaná SPD a KSČM, říká Petr Fiala, místopředseda sněmovny a šéf ODS. Podle něho možnost demokratického kabinetu s důvěrou existuje. Stačí, když se Babiš vzdá premiérského křesla. Občanští demokraté se do koalice nehrnou, jako alternativa ANO čekají na další volby.

Co týden dal, aneb jak se řídí iluze

Zprávy ODS - 15 Duben, 2018 - 15:00
Řídit stát jako firmu – heslo, které provází hnutí ANO a Andreje Babiše samotného. Z marketingového hlediska toto líbivé heslo možná stále funguje. Mnoho lidí získalo pocit, že když je Andrej Babiš úspěšný v podnikání a dobře řídí vlastní firmu, dokáže to samé i se státem, pokud bude mít šanci ho spravovat. O tom, jak „úspěšně“ Andrej Babiš vybudoval vlastní firmu bylo už řečeno a natočeno mnoho. Myslím, že lidé, kteří své jmění vybudovali bez dotací a bez nepřátelských převzetí asi skřípou zuby, ale to nechme stranou. Nechme stranou i fakt, že celý politický úspěch pana Babiše je vlastně založen na iluzi. Pojďme se podívat, jak vlastně ten stát řídí.

Partie

Zprávy ODS - 15 Duben, 2018 - 11:00
Hostem nedělního diskusního pořadu TV Prima byla poslankyně a místopředsedkyně sněmovního zemědělského výboru Veronika Vrecionová.

Nekecám, neumím, prohrávám. Váš Andrej

Zprávy ODS - 15 Duben, 2018 - 09:00
Hnutí ANO prožívá svoji první velkou vnitrostranickou krizi kvůli své politické orientaci. To je neklamný důkaz, že se z něho stává standardní politická strana. Zhruba třetina poslaneckého klubu ANO nechce připustit závislost na SPD, což lze volně přeložit jako odmítnutí směřování mimo liberálnědemokratické hranice. Je to zároveň důkaz, že ideály, či ideologie, nelze z politiky v demokratickém systému odstranit. Základní omyl, na kterém hnutí ANO postavilo svůj úspěch, byl paradoxně vyvrácen samotnými jejím poslanci.

Komentář k dění v Sýrii

Zprávy ODS - 14 Duben, 2018 - 09:00

Vzpomínka na Miloše Formana

Zprávy ODS - 14 Duben, 2018 - 00:00

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor