Agregátor zdrojů

Trest smrti za terorismus či válečné zločiny by byl spravedlivý

Zprávy ODS - 19 Srpen, 2019 - 06:00
V rámci seriálu Tresty budoucnosti, který právě vychází na INFO.CZ, požádala redakce INFO.CZ o postřehy k jednotlivým tématům rovněž předsedu sněmovního Ústavně-právního výboru Marka Bendu (ODS). Jeho text k různým otázkám, spojeným s trestáním v České republice, nabízíme kompletně k dispozici.

Ministr Kremlík „úspěšně“ pokračuje v rozkladu celého resortu dopravy

Zprávy ODS - 16 Srpen, 2019 - 09:30
Ani nástup nového ministra dopravy Kremlíka a jeho prvních 100 dnů ve funkci neodvrátily stupňující se chaos v resortu dopravy. „Bohužel konec ministra Ťoka neznamená konec obřích problémů na ministerstvu dopravy. Naopak ministrovi Kremlíkovi se některé z nich ještě podařilo dál eskalovat. Dovolili jsme si dnes u příležitosti ministrova vlastního bilancování sestavit seznam těch nejzásadnějších,“ říká poslanec a dopravní expert ODS Stanislav Blaha.

90' ČT24: Jedná prezident v souladu s ústavou?

Zprávy ODS - 15 Srpen, 2019 - 20:00
Hostem diskusního pořadu 90' ČT24 na téma Jedná prezident v souladu s ústavou? byla poslankyně Miroslava Němcová.

Události ČT: Resort kultury bez ministra

Zprávy ODS - 15 Srpen, 2019 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu místopředseda ODS a člen sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Martin Baxa.

Vláda v souvislosti s rozšířením mýta na silnice prvních tříd porušila svůj slib hejtmanům a starostům

Zprávy ODS - 15 Srpen, 2019 - 10:02
​​​​​​​Premiér Andrej Babiš i exministr dopravy Dan Ťok ještě v říjnu loňského roku slibovali krajům a obcím nulovou sazbu mýta na téměř 900 kilometrů silnic prvních tříd. Po nástupu nového ministra Kremlíka je všechno jinak.

Události, komentáře: Hrad rozhodl. A co dál?

Zprávy ODS - 14 Srpen, 2019 - 22:00
Prezident dnes oznámil, že Michala Šmardu ministrem kultury nejmenuje. Vyzval předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby našel jiného kandidáta. Šmarda podle Miloše Zemana nemá žádné odborné zkušenosti s kulturou a pro vedení resortu je nekompetentní. Zůstane ČSSD ve vládní koalici? A jaké možnosti má premiér? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro předsedu senátorského klubu a místopředsedu ODS Miloše Vystrčila.

Události, komentáře: Konec papírových dálničních známek

Zprávy ODS - 14 Srpen, 2019 - 21:45
Blíží se konec papírových dálničních známek. Budou elektronické. Otevírá se tím cesta ke zdražení nebo k platbám za ujeté kilometry? Duel Událostí, komentářů se senátorem Zdeňkem Nytrou a ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Nevím, odkud je EET, ale z chytrého světa ne

Zprávy ODS - 14 Srpen, 2019 - 15:30
Senát nedávno odmítl vládní novelu zákona o evidenci tržeb, kterou před necelým měsícem v Poslanecké sněmovně prosadily vládní strany. Jejím cílem bylo rozšířit povinnost pořídit si EET i na další obory, například řemeslníky a lékaře. Z pohledu státu jde o projekt, který by se měl – půjčím-li si jméno tohoto webu – označit visačkou „svět chytře“. Jenže nic není, jak se zdá. Lze snad jen připustit, že jde o fungující IT systém.

Senátorský klub ODS: Vláda ignoruje doporučení NKÚ a nadále hazarduje s budoucností země

Zprávy ODS - 14 Srpen, 2019 - 12:12
Vláda podle NKÚ nakládá s veřejnými penězi neefektivně a neodpovědně, řekl na tiskové konferenci předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil. Podle něj se má v době ekonomického růstu investovat nebo splácet státní dluh, vláda místo toho peníze dosud projídala a obdobě postupuje i při sestavování rozpočtu na příští rok. Problémy hrozí podle ODS především v sociálních službách a vnitřní bezpečnosti.

Události, komentáře: Turisté vs. památky

Zprávy ODS - 12 Srpen, 2019 - 22:00
Alkohol, graffiti, hluk v nočních ulicích. Turisté ovládli města a ta se zkoušejí bránit různými omezeními a zákazy. Je to k něčemu dobré? Téma pro předsedu sněmovního podvýboru pro kulturu a místopředsedu ODS Martina Baxu a člena výboru pro cestovní ruch Tomia Okamuru (SPD).

Události ČT: Rezorty chtějí z rozpočtu víc

Zprávy ODS - 12 Srpen, 2019 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

DVTV: Za Bublana unikaly svazky StB. ČSSD se ptala, jestli nemám něco na Babiše

Zprávy ODS - 9 Srpen, 2019 - 09:09
V 90. letech, kdy neexistovala zákonná cesta, jak se k těm materiálům dostat, unikaly svazky na podnikatele a kolovaly mezi novináři, tvrdí poslanec ODS a bývalý šéf Ústavu pro studium totalitních režimů Pavel Žáček. Ministr vnitra František Bublan a jeho předchůdci z ČSSD podle něj zneužívali materiály proti občanům. Lidé ze strany, která dostala ÚSTR na kolena, pak přišli a ptali se mě, jestli v archivech není něco na Andreje Babiše. Připadalo mi to absurdní, říká Žáček.

Události, komentáře: Apel OSN kvůli klimatické změně

Zprávy ODS - 8 Srpen, 2019 - 22:00
Varování kvůli klimatu podle odborníků OSN budou intenzivnější vedra a sucha, a to nejen ve Středomoří. Na nové zprávě se podílelo přes sto expertů z desítek zemí včetně Česka. Státy by měly lépe chránit lesy a hospodařit s půdou, jejich obyvatelé třeba měli snížit spotřebu masa. Jak by měli na takové výzvy reagovat politici a co ti čeští? Zeptáme se senátora za ODS Miloše Vystrčila a předsedkyně sněmovního výboru pro životní prostředí za Piráty Dany Balcarové.

Události ČT: Nezaměstnanost stoupla

Zprávy ODS - 8 Srpen, 2019 - 19:00
Hostem hlavní zpravodajské relace České televize Události byl v živém vstupu místopředseda ODS a europoslanec Evžen Tošenovský.

Konec digitalizace v Česku?

Zprávy ODS - 8 Srpen, 2019 - 09:15
Už to skoro vypadalo, že by se v České republice dalo s digitalizací státu něco rozumného udělat. Mám na mysli užitečnou digitalizaci, která není jen tupým převedením všech státních agend do elektronické podoby, ale naopak vede ke zjednodušení úředních postupů, ke zmenšení komplikací, které stát svými požadavky způsobuje občanům i podnikatelům. Tuhle naději vlila do žil mnoha lidí – včetně mě – skutečnost, že za digitální ústavou neboli zákonem o právu občana na digitální službu stojí celá Poslanecká sněmovna.

Pro a proti ČRo Plus: Ukažme, že se pravice umí domluvit. Na naší rozhádanosti získává ANO

Zprávy ODS - 7 Srpen, 2019 - 09:30
Předseda ODS Petr Fiala chce sestavit vítězný tým, který by porazil Andreje Babiše ve volbách do Sněmovny v roce 2021. Přišel s myšlenkou na vytvoření koalice se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Piráti svou účast ale vyloučili. Jaká úskalí má případná předvolební spolupráce ODS, KDU-ČSL, STAN a TOP 09? „Je to vyvoláno situací, kdy se marketingový projekt ANO Andreje Babiše posunul extrémně doleva... Je třeba, aby se konzervativní i liberální strany začaly bavit o tom, jak netříštit síly, kde si mohou pomoci,“ uvedl v pořadu Pro a proti europoslanec a místopředseda ODS Evžen Tošenovský.

ODS

Zprávy ODS - 6 Srpen, 2019 - 11:00
​​​​​​​Občanští demokraté na dnešní tiskové konferenci odstartovali kampaň, kterou chtějí připomenout význam výročí sametové revoluce. V ODS dosud působí mnoho lidí, kteří se na revoluci podíleli, proto bude strana po celé zemi organizovat cestu po ČR s názvem 30 let svobody a další aktivity. Podle ODS by si lidé neměli nechat sebrat vzpomínku na 17. listopad těmi, kteří jeho hodnoty zpochybňují.

ODS Praha: Zastupitelé za ODS odmítají skryté znárodňování majetku

Zprávy ODS - 5 Srpen, 2019 - 18:31
Zastupitelský klub ODS Praha jednoznačně odmítá snahy Pirátské strany, prezentované radním pro bydlení a transparentnost, panem Adamem Zábranským, na vyšší zdanění prázdných bytů ve vlastnictví Pražanů. Cítíme tyto snahy jako skrytý pokus o znárodňování majetku a jako útok na ústavní práva našich občanů nakládat volně se svým majetkem.

Jan Hamáček a celá ČSSD žijí v podivném rozpočtovém science fiction

Zprávy ODS - 5 Srpen, 2019 - 12:06
Jan Hamáček a celá ČSSD žijí podle obsahu dopisu adresovanému premiérovi v nějakém podivném rozpočtovém science fiction, ve kterém lze donekonečna utrácet peníze, které nejsou. Případně lusknutím prstu upravit podle svého apetitu předpoklad ekonomického růstu, aby bylo více peněz na utrácení alespoň na papíře. Když ani to nestačí, tak socialisté navrhnou novou daň, kterou chtějí vzít lidem více peněz, aby mohli dál utrácet. Přitom návrh rozpočtu na příští rok počítá s navýšením výdajů oproti letošku o více jak 90 mld. Kč a ČSSD to stále nestačí!!! Ideální rozpočet podle ČSSD by tak musel znamenat rozpočtový a daňový Armageddon, který opravdu není v zájmu České republiky.

Interview ČRo Plus

Zprávy ODS - 5 Srpen, 2019 - 11:30
Nový člen Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) František Bublan tvrdí, že v instituci se dříve vyhledávaly informace na některé levicové politiky. Ústav prý vznikl jako bič na levici. Bývalý ředitel ÚSTR Pavel Žáček (ODS) to ale označuje za nesmysl a politizací ústavu je naopak to, když se v jeho Radě kumulují bývalí politici – Bublan byl poslancem a senátorem za ČSSD a ministrem vnitra v sociálně demokratických vládách Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka.

Stránky

Subscribe to Ivan Fuksa agregátor